latvijaspirts.lv
      
2019. gada 18. augusts
JAUNUMI
NOTIKUMI
SAUNA IN LATVIA Latvian traditional bathhouse
БАНИ ЛAТВИИ традиции, народные ритуалы
DVD Latviešu tradicionāla pirts Latvian traditional bath
Grāmata PIRTNIEKU STĀSTI
LATVIJAS PIRTS DIENA
BIEDRĪBA LATVIJAS PIRTS
VISS PAR PIRTS DZIVI
Pirts veidi
Pirts tradīcijas
Pirts padomi
Pirtsslotiņas
Pirts akmeņi
Pirts celtniecība
Aromaterapija
Ārstniecības augi
Dabas veltes
Veselība un skaistums
> Labas pašsajūtas pamati
> Miega skavās
> Austrumu masāžas
> Kā nosargāt mīlestību?
> Sāpes nav jācieš
> Vientulība
> Labrīt, vai grūti?
> Lins skaistumam
> Avenes skaistumam
> Ezera dūņas
> Zemenes skaistumam
> Cilvēka anatomija skaitļos
> Kas ir SPA?
> Kas ir zāles?
> Kas ir slimība?
> Asins organismā
> Neguli uz āderes!
> Augi un kosmetoloģija
> Afrodītes augi
> Lēds priekš smukum
> Ko darīt, ja pazūd balss
> Receptes veselības skaistuma atgūšanai
> Stounterapija
> Duša
> Saudzēsim rokas
> Garīgam līdzsvaram
> Kad bailes aizžņaudz elpu
> Augu vannu viedi
> Augu vannu iedarbība
> Ūdens tīrībai
> Vanna
> Saaukstēšanās
Mājas lietas
Svināmās dienas un tradīcijas
Mālu terapija
Garšaugi no Annas Šmites
Eglona Brūna saimniecība
IEPAZĪSTIES!
PIRTS SKOLA
Pirts Upesrūķi
Pirts Brūveri
Pirts Nāras
Pirts Azote
Pirts Kundziņi
Pirts Bērzaine
Pirts Avoti
Pirts Rozēni
Pirts Šalkas
Pirts Piekūni
Lauku sēta Jāņkalni
Pirts Pļavenieki
Pirts Spārītes pie Rāznas
Ezermalas - Pirtslietas
Brīvdabas muzejs
Meņģeļu pirts
Viktora Ķirpa Ates muzeja pirts
EKO SOLIS Dabīgas lineļļas - koka darvas krāsas, koka kubli
Dr. Tereško tējas
Kalējs Edvīns Šakalis
Latvijas pirts 2010 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2011 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2012 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2013 - Latvian sauna - Латвийская баня
LATVISKIE PIRTS SVĒTKI 2015
Latvijas pirts svētki 2017
FORUMS
GALERIJAS
Austrumu masāžas


 Austrumu masāžas pamatā ir dabiskās enerģijas plūsmas un enerģijas līdzsvara ietekme uz veselību un ārstēšanās teoriju. Austrumu masāžai ir daudz kopīga klasisko masāžu, bet vienlaikus ir arī atšķirības: masējošā iedarbība ir vērsta uz meridiāniem, kuros ir koncentrēti bioloģiski aktīvi punkti. Iedarbība uz bioloģiski aktīvajiem punktiem ir balstīta uz austrumu mediķu priekšstatiem par dzīvības enerģiju un tās kustību pa neredzamiem kanāliem – meridiāniem. Dzīvības enerģija stingri noteiktā secībā cirkulē pa pamatkanāliem un “baro” orgānus un sistēmas un nodrošina to saskanīgu funkcionēšanu. Slimība rodas tad, ja kaut kāda iemesla dēļ pavājinās vai tiek traucēta dzīvības enerģijas plūsma.

Taizemiešu Tai masāža

 Pastāv jau 2500 gadu. Tās saknes meklējamas līdz ar taizemieti Živaku Kumaru Bhakke, kurš ir bijis taizemes medicīnas tēvs, izcili pārzinājis augu un minerālu dziedniecisko spēki. Viņš bija Buddas laikabiedrs, kāda Indijas valdnieka privātais ārsts kā arī budistu mūku ordeņa ārsts. Līdz mūsdienām nav saglabājies daudz vēstures liecību, bet esošās ļauj apgalvot, ka masāža Briselē nonāca līdz ar budismu – aptuveni 2. Vai 3. gs.p.m.ē. Tai masāžas paņēmienos ir jūtama ļoti liela indiešu jogas ietekme. Jogu uzskata par efektīvu veidu, kā uzturēt labu veselību un ne tikai. Tomēr Tai masāža ir samērā kūtrs un vienkāršs veids, kā saņemt to, ko sniedz joga, turklāt tas viss ir saistīts ar diezgan pasīvu darbību. Rietumu pasaulē stīvumu un lokanības trūkumu uzskata par nenovēršamu novecošanas procesa rezultātu. Ar Tai masāžas palīdzību, sistemātiski iestiepjot visus svarīgākos ķermeņa muskuļus, tiek līdzsvarots enerģijas līmenis. Daudzas Tai masāžas tehnikas ir paredzētas iekšējās enerģijas plūsmas veicināšanai un stimulēšanai , kā arī nosprostoto vielu atbrīvošanai, kas aizkavē līdzsvara iegūšanu. Pirmsākumos ar Tai masāžu nodarbojās budistu tempļos , jo Tai piemīt reliģiska nozīme. No budistu viedokļa , tam, kas sniedz masāžu, ir jāvadās vienīgi pēc vēlēšanās dāvināt mīlas pilnu labsirdību, rūpējoties par masāžas saņēmēja fiziskajām un emocionālajām sāpēm un sajūtām. Mūsdienās šī taizemiešu masāža vairāk asociējas ar naktsklubiem, kur masāžu veic kailas meitenes, zaudējot masāžas ārstniecisko nozīmi.

Japāņu Šiatsu masāža

 “Šiatsu” nozīmē – “spiediens ar pirkstiem”. Masāža paredzēta cilvēka enerģētikas uzturēšanai un atjaunošanai. Šiatsu ir senās Japānas dziedniecības māksla, kas ir balstīta uz ķīniešu teoriju par enerģijas cirkulāciju. Masāžas speciālisti iedarbojas uz cilvēka enerģijas plūsmām, uzspiežot uz noteiktiem punktiem, kas atrodas ķermeņa iekšpusē. Bieži vien šie punkti tiek noteikti intuitīvi. Tiek izmantots enerģijas kanālu vai meridiānu tīkls, kas plūst caur ķermeni, lai panāktu ķermeņa relaksāciju, uzlabotu veselību un veicinātu fizisko un garīgo labsajūtu. Tomēr, masējot pēc Šiatsu tehnikas, tiek izmantoti ne tikai pirksti, bet arī rokas, pēdas, elkoņi, apakšdelmi un ceļgali. Efektīgi palīdz bezmiega un nervu sistēmas darbības traucējumu ārstēšanā.

Amma masāža.

 Nozīmē – “nomierināšana ar roku”. šo metodiku radīja akli cilvēki, kuriem masēšana bija vienīgais iztikas līdzekļu ieguves veids. Laikam ejot, šis masāžas veids kļuvis par īpašu dziedniecības filozofiju. Tiek izmantotas akupresūras un akupunktūras metodes. Filozofija pamatota uz mācībām par enerģijas plūsmām un cirkulāciju cilvēka ķermenī. Austrumu medicīnas pārstāvji ir pārliecināti par to, ka masāža spēj atbrīvot cilvēku gandrīz no visām saslimšanām.

Jumeiho masāža.

1978. gadā esperanto speciālists japānis Masajuki Saionji, iepazīstoties ar dažādām masāžas metodēm Japānā, Ķīnā un citās valstīs un apvienojot labākās metodes, radīja jaunu masāžas veidu – Jumeiho masāžu, kas sastāv no 100 kustībām. Process vienkārši būtu raksturojams šādi: terapeits masē pacienta muskuļus un koriģē locītavas. Masētas tiek rokas, kājas, mugura, vēders, galva un seja. Tiek izvingrināta praktiski katra locītava. Notiek kaut kas ļoti līdzīgs ārstnieciskai vingrošanai.

 Par eksotisko austrumu masāžas veidu uzskata arī erotisko masāžu. Šobrīd tiek plaši piedāvāti šādas masāžas pakalpojumi. Pastāv jautājums, vai tas ir jauns masāžas veids, ko radījuši mūsdienu biznesa vai vienkārši bagāti cilvēki vai arī seno masāžas veidu pārdēvējums citā nosaukumā.

Reģistrētajiem
Epasts:
Parole:
 Reģistrēties