latvijaspirts.lv
      
2019. gada 18. augusts
JAUNUMI
NOTIKUMI
SAUNA IN LATVIA Latvian traditional bathhouse
БАНИ ЛAТВИИ традиции, народные ритуалы
DVD Latviešu tradicionāla pirts Latvian traditional bath
Grāmata PIRTNIEKU STĀSTI
LATVIJAS PIRTS DIENA
BIEDRĪBA LATVIJAS PIRTS
VISS PAR PIRTS DZIVI
Pirts veidi
Pirts tradīcijas
Pirts padomi
Pirtsslotiņas
Pirts akmeņi
Pirts celtniecība
Aromaterapija
Ārstniecības augi
Dabas veltes
Veselība un skaistums
> Labas pašsajūtas pamati
> Miega skavās
> Austrumu masāžas
> Kā nosargāt mīlestību?
> Sāpes nav jācieš
> Vientulība
> Labrīt, vai grūti?
> Lins skaistumam
> Avenes skaistumam
> Ezera dūņas
> Zemenes skaistumam
> Cilvēka anatomija skaitļos
> Kas ir SPA?
> Kas ir zāles?
> Kas ir slimība?
> Asins organismā
> Neguli uz āderes!
> Augi un kosmetoloģija
> Afrodītes augi
> Lēds priekš smukum
> Ko darīt, ja pazūd balss
> Receptes veselības skaistuma atgūšanai
> Stounterapija
> Duša
> Saudzēsim rokas
> Garīgam līdzsvaram
> Kad bailes aizžņaudz elpu
> Augu vannu viedi
> Augu vannu iedarbība
> Ūdens tīrībai
> Vanna
> Saaukstēšanās
Mājas lietas
Svināmās dienas un tradīcijas
Mālu terapija
Garšaugi no Annas Šmites
Eglona Brūna saimniecība
IEPAZĪSTIES!
PIRTS SKOLA
Pirts Upesrūķi
Pirts Brūveri
Pirts Nāras
Pirts Azote
Pirts Kundziņi
Pirts Bērzaine
Pirts Avoti
Pirts Rozēni
Pirts Šalkas
Pirts Piekūni
Lauku sēta Jāņkalni
Pirts Pļavenieki
Pirts Spārītes pie Rāznas
Ezermalas - Pirtslietas
Brīvdabas muzejs
Meņģeļu pirts
Viktora Ķirpa Ates muzeja pirts
EKO SOLIS Dabīgas lineļļas - koka darvas krāsas, koka kubli
Dr. Tereško tējas
Kalējs Edvīns Šakalis
Latvijas pirts 2010 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2011 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2012 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2013 - Latvian sauna - Латвийская баня
LATVISKIE PIRTS SVĒTKI 2015
Latvijas pirts svētki 2017
FORUMS
GALERIJAS
Labrīt, vai grūti?


 Rīts var būt kā slogs vai iespēja. Var būt vienkāršs rīts: jāmostas, pulkstenis tikšķ, putra kūsā. Iepazīstiet savu rītu, varbūt uzzināsiet par sevi ko jaunu.
 Rīti mēdz būt tumši un gaiši, skumji un priecīgi, tumsā tīti un fantastiski. Ir vienkārši rīti. Rīts skaita laiku un rāda attieksmi pret dzīvi, dzīvesveidu un iedzimto bioloģisko pulksteni. Atmodas brīdis, īss mirklis starp miegu un nomodu, ir kā durvis, kas veras uz abām pusēm.
 Rīts stāsta gan par pavadīto nakti, gan gaidāmo dienu. Ja nakts bijusi nemierīga vai miegs pārāk īss, rīts nav no tiem labākajiem. Slikta pašsajūta var ieraut burvju lokā: diena ir slikta, jo rīts bijis slikts. Ja dienas raizes nepamet vēl nakts sapņos, nākamais rīts atkal ir smags…
 Rūpes un raizes, kā zināms, pieder pie dzīves, tomēr vajadzētu padomāt, cik liela nozīme ir rītam, lai stresa virpuli apturētu. Rītu apzināti var padarīt pēc iespējas patīkamāku.
 Modinātājpulksteņa zvans desmit minūtes ātrāk nekā ierasts varētu dot iespēju vairāk izbaudīt rīta cēlienu. Varat izmantot liekās desmit minūtes tikai sev, dziļi ieelpot, atcerēties sapņus, izstaipīties, pavingrot, beidzot mierā un klusumā palasīt avīzi vai ieklausīties ūdens šalkoņā dušā, ziemā izspiest glāzi svaigas, oranžas augļu sulas, lēnām apēst savu siera maizi, izskriet nelielu līkumiņu, izlēkt no autobusa pāris pieturu ātrāk…
 Par rītu vajadzētu padomāt jau vakarā, jo bieži vien rīta cēliena smagumu rada pārāk īsa nakts atpūta. Normāls nakts miega ilgums ir apmēram septiņas astoņas stundas. Daudzi dodas pie miera pārāk vēlu, un vainīgs visbiežāk nav nekas cits kā televizors, kas nereti kvēlo tik ilgi, kamēr vien acis nav pavisam aizlipušas. Aiziet ātrāk pie miera pēkšņi vienā dienā nav nemaz tik viegli, bet gulētiešanas laiku var mainīt palēnām, pakāpeniski, kaut vai ikreiz pa 15 minūtēm. Arī vakara skrējiens uzlabos nakts miegu un līdz ar to arī atmošanos.
 Rīta noskaņu ietekmē iepriekšējā diena. Pārāk saspringts un nepārtraukts darba ritms saasina ne tikai dienas, bet arī nakts un rīta izjūtas. Iedvesiet sevī pārliecību, ka steiga neceļ darba efektivitāti ne no rīta, ne dienā. Spožs apgaismojums darba vietā varētu būt labs līdzeklis možuma uzturēšanai.
 Daži ievērojuši, ka arī nedēļas nogalē labāk saglabāt darbadienas rīta ritmu. Pirmajā brīdi var šķist neiedomājami svētdienā mosties pulksten septiņos no rīta. Taču, ja padomāsiet, šī doma nemaz nav peļama. Vai nav jauki mosties mierā, ziemā ieklausīties klusumā, vasarā – putnu dziesmās?  Pavaicājiet sev, kā jums šķiet?

MOSTIETIES DABISKI

 Rīta juceklis var būt kā vāveres skrējiens ritenī, taču vajadzētu atcerēties, ka to var radīt arī cilvēka dabiskā tieksme mosties palēnām. Ir rīta un vakara cilvēki, un “pūcēm” mūslaiku dzīves ritms, kad viss laiks iedalīts precīzi pēc pulksteņa, protams, ir nepieņemams. Ikviens zina gadījumus, ka ir darbabiedri, ar kuriem par svarīgiem jautājumiem nav vērts runāt pirms pulksten desmitiem. Dažiem cilvēkiem ir tik grūti pamosties, ka to var saukt pat par miega reibumu. Viņi uz miega un nomoda robežas kavējas ilgāk nekā citi.
 Retāk rīta izjūtas vēstī par kādu noteiktu slimību. Tikai tad, ja sliktā pašsajūta un dienas nogurums ilgst nedēļām, var rasties aizdomas par slimību vai kāda orgāna darbības traucējumiem, piemēram, bezmiegu, stresu vai pārejas vecuma hormonālajām izmaiņām.
 Tumsā dzīvojošiem ziemeļzemju cilvēkiem vajadzētu būt pret sevi žēlsirdīgiem. Ir tiesa, ka tumsa un saspringts darba ritms rītu vērš mocībās, jo cilvēka iekšējais pulkstenis liek celties, saulei austot. Tāpēc īsā ikrīta sasveicināšanās ar kaimiņu autobusa pieturā tumšā ziemas rītā varētu būt ļoti mierinoša un dziedējoša. Katrs droši vien atceras vismaz reizi mūžā, kad ir pieredzējis brīnišķīgi skaistu rītu, kad nekas nenospiež, sajūta ir viegla, un redzētais sapnis šķiet vēl tik salds…

BROKASTIS TIEŠI JUMS
 Rīta maltīte ir kas ļoti individuāls. Palutiniet sevi no rītiem. Necentieties piemēroties “pareizajiem” noteikumiem. Gatavojiet maltīti no visa, kas jums garšo, un papildiniet ar piemērotām piedevām.
 Veselīgas brokastis satur šķiedrvielas, vitamīnus, olbaltumviela un arī skaistas krāsas. Apelsīnu sulas oranžā krāsa uzmundrinās tumšajos ziemas rītos.
 Ja jūs nestrādājat fiziski smagu darbu, no rīta nav nepieciešams ēst daudz.

Galva nekad nesāp bez iemesla. Ja labi padomā, to vienmēr var atklāt un tātad – arī mēģināt novērst. Lai galva nesāpētu:
• Labi jāizguļas, bet nedrīkst gulēt pārāk ilgi;
• Gultai jābūt ne pārāk mīkstai, spilvenam – zemam;
• Jāievēro uztura režīms. Jāēd regulāri, jo tukšs kuņģis bieži mēdz izprovocēt galvassāpes;
• No rīta kaut mazliet jāpavingro. Ļoti ieteicams fiziskiem vingrojumiem 10 – 15 minūtes veltīt arī dienas laikā;
• Strādājot ar datoru vai lasot sīku salikumu, obligāti ik pēc brīža jāievēro pārtraukums;
• Jāseko arteriālajam spiedienam, acu, kakla, deguna un ausu stāvoklim;
• Esot viesībās vai kādās citās svinībās, nedrīkst jaukt spirtotos dzērienus. Nav ieteicams arī pārāk daudz dzert kafiju;
• Jācenšas vieglāk attiekties pret apkārtējiem notikumiem, izvairīties no konfliktiem.
Ja sākusi sāpēt galva izdzer glāzi tējas vai ūdens ar citronu. Noturīgu galvas sāpju gadījumos ieteicams medus ar ābolu etiķi: 2 tējkarotes medu aplej ar 2 tējkarotēm etiķa un atšķaida ar 200 ml ūdens.

Reģistrētajiem
Epasts:
Parole:
 Reģistrēties