latvijaspirts.lv
      
2020. gada 27. februāris
JAUNUMI
NOTIKUMI
> Gada balvas nominācijas 2013
> Gada balvas nominācijas 2012
> Gada balvas nominācija 2011
> Vasaras festivāli 2008-2016
> Arhīvs 2013
> Arhīvs 2012
> Arhīvs 2011
> Arhīvs 2010
> Arhīvs 2009
> Arhīvs 2008
> Arhīvs 2007
> Arhīvs 2006
SAUNA IN LATVIA Latvian traditional bathhouse
БАНИ ЛAТВИИ традиции, народные ритуалы
DVD Latviešu tradicionāla pirts Latvian traditional bath
Grāmata PIRTNIEKU STĀSTI
LATVIJAS PIRTS DIENA
BIEDRĪBA LATVIJAS PIRTS
VISS PAR PIRTS DZIVI
Pirts veidi
Pirts tradīcijas
Pirts padomi
Pirtsslotiņas
Pirts akmeņi
Pirts celtniecība
Aromaterapija
Ārstniecības augi
Dabas veltes
Veselība un skaistums
Mājas lietas
Svināmās dienas un tradīcijas
Mālu terapija
Garšaugi no Annas Šmites
Eglona Brūna saimniecība
IEPAZĪSTIES!
PIRTS SKOLA
Pirts Upesrūķi
Pirts Brūveri
Pirts Nāras
Pirts Azote
Pirts Kundziņi
Pirts Bērzaine
Pirts Avoti
Pirts Rozēni
Pirts Šalkas
Pirts Piekūni
Lauku sēta Jāņkalni
Pirts Pļavenieki
Pirts Spārītes pie Rāznas
Ezermalas - Pirtslietas
Brīvdabas muzejs
Meņģeļu pirts
Viktora Ķirpa Ates muzeja pirts
EKO SOLIS Dabīgas lineļļas - koka darvas krāsas, koka kubli
Dr. Tereško tējas
Kalējs Edvīns Šakalis
Latvijas pirts 2010 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2011 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2012 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2013 - Latvian sauna - Латвийская баня
LATVISKIE PIRTS SVĒTKI 2015
Latvijas pirts svētki 2017
FORUMS
GALERIJAS
Latvijas pirtnieki sevi prezentē Pēterburgā


21.10.2009
Sandra Stumbre

Василевский Остров, 10 линия,
дом 11
www.latviaspb.ru/stpetersburg 
Jānis pie konsulāta
народные бани Воронина
Pirtis ir liela celtne, vairākos stāvos
Iespaidīgi un nedaudz drūmi
Jānis stāsta par mūsu pirtniekiem
Mūsu materiāli kopā uz viena galda
ar Rīgas domes materiāliem.
Vai būs jauni partneri? Laiks rādīs...
Jānis ar ģenerālkonsuli Ivetu Sers un
konsuli Initu Dzeni 
Mūsu prezentācija
Sandra Stumbre un Jānis Pavlovičs
Kontaktbirža
Pirmie soļi sperti...
Uzsmaidām veiksmei kopā ar
Maksimu Tolstoju no Rīgas domes
 21. oktobrī LR ģenerālkonsulātā St. Pēterburgā www.latviaspb.ru/stpetersburg  notika pirmais specializētais darba seminārs ārvalstīs par veselības tūrisma iespējām Latvijā. Semināra tēma bija - „Kūrorti un veselības tūrisms Jūrmalā un Latvijā”.

 Informāciju par semināra rīkošanu saņēmu no Armanda Muižnieka (Latvijas Tūrisma Attīstības Aģentūra). Pēc Armanda norādēm kontaktējos ar vicekonsuli LR ģenerālkonsulātā St. Pēterburgā Ingu Stūrīti. Inga izrādīja interesi par mūsu piedāvājumu Pēterburgas pārstāvjiem parādīt un prezentēt Latvijas pirtnieku iestrādnes un pieejamos pakalpojumus. Saņēmām uzaicinājumu doties uz Pēterburgu un klātienē visu parādīt un izstāstīt.

 Jāpiezīmē, ka mājas darbu iepriekš jau veicām ar Pēterburgas interesentu grupu tiekoties Dagdā. Par to variet lasīt rakstā „Pēterburgas viesi zem latviešu pirtsslotām”. Pēc šīs tikšanās iedvesmoti un pārliecināti par saviem spēkiem gatavojāmies braucienam uz Pēterburgu.

 Darba semināra laikā tika plānotas vairākas prezentācijas, bijām patiesi lepni redzot mūsu prezentāciju semināra norise programmā, par ko iesākumā nebijām domājuši. Brauciena sākuma mērķis bija iepazīties ar Pēterburgas tūrisma uzņēmējiem, iegūt jaunas zināšanas un informāciju. Noteikti nebijām plānojuši uzstāties ar prezentāciju. Bet laiks ieviesa savas korekcijas un bija ļoti ātri jāsagatavo sava prezentācija. Biedrības aktīvākajiem darboņiem sanākot kopā izlēmām, ka talkā jāaicina Jānis Pavlovičs, kas ir labs pirtnieks un prezentāciju māku savulaik apguvis Dānijā. Naudas taupības nolūkos uz semināru braucām divi, Sandra Stumbre un Jānis Pavlovičs. Tā arī darba lomas sadalījām – Jānis uzstāsies publikas priekšā un es vairāk runāšu kontaktbiržas ietvaros individuāli ar katru interesentu.

 Veiksmīgi atbraukuši Pēterburgā devāmies uz konsulātu. Diena bija saulaina un priekš Pēterburgas neierasti silta. Pa ceļam uz konsulātu mūsu plānos bija apmeklēt vairākas vēsturiskās pirtis. Jāpiezīmē, ka Pēterburga ir ļoti liela pilsēta un tajā pārvietoties ar sabiedrisko transportu dažkārt ir nepavisam vienkārši. Tāpēc izlēmām pa priekšu apskatīt konsulātam vistuvāk esošo pirti „Доходные дома и народные бани Воронина”. Iepriekš internetā izlasīju, ka šī pirts ir restaurēta un atvērta apmeklētājiem. Nedaudz liekus līkumus izstaigājuši pa upes Moikas krastmalu atradām šo pirti. Izrādījās, ka nekas nav restaurēts. Sastaptā sētniece zināja mums stāstīt, ka pavisam nesen šeit viesojusies Pēterburgas gubernātore un solījusi pirti tiešam atjaunot. Grasoties restaurācijas darbos ieguldīt vairākus miljonus rubļu. Mums izdevās arī sastapt vārtu sargu, bet apskatīt pirti no iekšpuses mums neizdevās, jo neesot jau tur ko redzēt, viss esot sagruvis. Šajā vietā pašlaik tiekot filmētas filmas, ar visādiem graustu un drupu skatiem. Sargs zināja teikt, ka restaurācijas darbi varētu sākties nākošajā gadā un plānos esot pēc diviem gadiem pirti nodot ekspluatācijā. Atvadoties vēlam veiksmi un izsakām vēlmi tad atbraukt un pašiem nobaudīt senās pirts labumus.

 Pēc pirts apskates dodamies tālāk pār Ņevu uz konsulātu. Pēterburgai gods atdots, Ņevai pārgājuši pāri visai drīz nonākam pie konsulāta. Ļoti vienkārši atrodams, tas mūs priecē. Ļoti laipni uzņemti cienājamie ar konsulāta meiteņu sagādātajiem cienastiem, malkojam kafiju un vadam laiku lietišķās sarunās. Mūsu pulciņam pamazām pievienojas arī pārējie Latvijas pārstāvji, sarunas vedas raiti, visi esam labā noskaņojumā un gatavi tikties ar Pēterburgas tūrisma uzņēmējiem.

 Noteiktajā laikā arī Pēterburgas pārstāvji kuplā pulkā ir klāt. Pēc neilgas iepazīšanās pie mūsu stendiem – galdiņiem dodamies uz semināru zāli. Darba semināru atklāja ģenerālkonsule Iveta Sers. Tālākajā gaitā noklausījāmies Jūrmalas uzņēmēju prezentācijas.

 Mūsu prezentācija tika pieteikta kā pēdējā un tas izrādījās pat ļoti labi. Iepriekšējās prezentācijas bija visai vienveidīgas un auditorija nedaudz nogura un varēja manīt dažu garlaikojamies. Tāpēc ļoti ātri izlēmām principiāli izmanīt mūsu jau iepriekš sagatavoto prezentāciju. Bija kaut kas jādara lai publiku iekustinātu un atgrieztu interesi par Latviju. Talkā ņēmām DVD filmiņu „Latviešu tradicionālā pirts”, kas skanēja un bija redzama fonā, kad Jānis uzsāka savu stāstāmo. Arī Jāņa runu bez garas domāšanas izmanījām, izlēmām, ka vislabāk ir pastāstīt kā tad pirtniekam reāli notiek ikdienas darbs ar klientiem. Šeit jāsaka liels paldies Jānim par spēju profesionāli bez iepriekšējas sagatavošanās uzstāties auditorijas priekša un ar lielu pārliecību prezentēt mūsu Latvijas pirtnieku pakalpojumus.

 Atļaušos mūs uzlielīt, mūs prezentācija bija labākā, ko pēc tam atzina konsule Inita Dzenes
k-dze. Līdz šim tik atraktīvu un interesantu Latvijas prezentāciju Pēterburgā ir bijis retums.

 Jā, par to esam lepni un nekautrējamies to teikt. Ja esam labu darbu izdarījuši, tad par to ir jārunā un jāstāsta.

 Semināra kontaktbiržas ietvaros sarunas ilga vairākas stundas. Ļoti liela interese bija par pirtnieku pakalpojumu pieejamību un to iekļaušanu tūristu maršrutos, arī kā individuāls ģimenes tūrisma produkts. Priekš viesiem jaunums un visai nesaprotama lieta bija mūsu piedāvājums uzaicināt pirtniekus strādāt jebkurā Latvijas vietā pēc klientu vēlmes. Tikpat lielu interesi izrādīja mūs piedāvājums strādāt ar lielākām cilvēku grupām, ko lieliski jau nodemonstrējām Latgalē.

 Atvadoties semināra noslēgumā Pēterburgas tūrisma kompāniju pārstāvjus aicinājām esot Rīgā apmeklēt mūsu pirtis un pašiem izbaudīt pirts kūri. Tādā veidā tie spēs labāk saviem klientiem izstāstīt par mūsu tradīcijām un pakalpojumiem.

 Paldies jāsaka mūsu atbalstītājiem, kas sniedza finansiālu atbalstu transporta aizdevumu apmaksai. Paldies Aleksim Bērziņam, Aijai Virsei, Ojāram Bistrovam, Baibai Lejai, Gvido Zinkevičam, Miervaldim Kaļānam, Dainim Ķiģelim, SIA „Minhauzena Unda”.

Paldies par sagādātajiem izdales materiāliem atpūtas kompleksam „Brūveri” www.hotelbruveri.lv, atpūtas centram „Nāras” www.naras.naukseni.lv, SIA „Minhauzena Unda” www.minhauzenunda.lv, viesu namam „Upesrūķi” www.upesruki.lv.

21.10.2009
Jānis Pavlovičs

Jāsaka, ka brauciens uz St. Pēterburgu atgrieza man ticību nākotnei...

 Liels paldies Latvijas konsulei Initai Dzenes k-dzei! Beidzot redzēju, ka kāds kaut ko reāli dara Latvijas labā. Un ne tikai tas – konsulāta pārstāves bija lieliskas namamātes - pārsteidzošs izpalīdzīgums un patiesas rūpes par katru no dalībniekiem.

 Seminārs, kurā uzstājos bija veltīts veselības tūrismam Latvijā. Uz to konsulāts bija saaicinājis 50 Pēterburgas tūrisma kompāniju pārstāvjus. Ar prezentācijām uzstājās Jūrmalas dome, "Baltic Beach Hotel" „Meeting tour” un Biedrība "Latvijas pirtis". Nelielas uzrunas auditorijai veltīja arī vēl citas Latvijas kompānijas un SPA viesnīcas. Pārsteidza lielā viesu interese! Un tas ir fakts, ka joprojām krievus mēs interesējam. Vispārsteidzošākais tomēr bija tas, ka paši krievi neko nezin par pirts rituālu!!! Izrādās, ka pirts nav tikai sišana ar slotu līdz nemaņai, tad āliņģis un tad šņabis - atkal līdz nemaņai  Izrādās, ka pirts var būt īsts veselības pasākumu komplekss ar masāžu, aromterapiju, skaistumkopšanu un utt.

 Protams, ka ar tūrismu stipri bagāti nekļūsim, bet tomēr tas ir virziens, kurā jāstrādā. Cerības viesa arī Maksims Tolstoja kungs jaunizveidotā Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes loceklis - vismaz attieksme viņam bija pareizā. Un tas jau vieš cerības!

 Pirmais solis ir sperts. Iegūti jauni kontakti, zināšanas un saprastas vēlmes. Aicinu uz diskusiju un sadarbību visus pirtniekus un pirts vietu īpašniekus, tūrisma biznesa pārstāvjus, kas vēlētos veidot jaunu projektu Latvijā.

Tikšanos organizēsim 27. novembrī atpūtas bāzē „Kliģi”. Atpūtas bāze atrodas 52. km uz Rīga - Liepājas šosejas www.kligi.lv
Diskusijas sākums plskt. 15.00.
Pēc diskusijas plkst. 18.00 pirts apmeklējums.
Dalības maksa pirts apmeklējumam Ls5.
Papildus maksāsim pirtniekiem par pēršanu, katrs pēc savām iespējām.
Pirtnieka darbs ir grūts un cienīsim viņus nedaudz atalgojot to darbu.
Uzkodas katrs paņemsim līdzi groziņā.

Par vēlmi ņemt dadlību diskusijā
rakstiet sandra@termorelax.com vai zvaniet pa t.:  26346226

Reģistrētajiem
Epasts:
Parole:
 Reģistrēties