latvijaspirts.lv
      
2019. gada 18. augusts
JAUNUMI
NOTIKUMI
SAUNA IN LATVIA Latvian traditional bathhouse
БАНИ ЛAТВИИ традиции, народные ритуалы
DVD Latviešu tradicionāla pirts Latvian traditional bath
Grāmata PIRTNIEKU STĀSTI
LATVIJAS PIRTS DIENA
BIEDRĪBA LATVIJAS PIRTS
VISS PAR PIRTS DZIVI
Pirts veidi
Pirts tradīcijas
Pirts padomi
Pirtsslotiņas
Pirts akmeņi
Pirts celtniecība
Aromaterapija
Ārstniecības augi
Dabas veltes
Veselība un skaistums
> Labas pašsajūtas pamati
> Miega skavās
> Austrumu masāžas
> Kā nosargāt mīlestību?
> Sāpes nav jācieš
> Vientulība
> Labrīt, vai grūti?
> Lins skaistumam
> Avenes skaistumam
> Ezera dūņas
> Zemenes skaistumam
> Cilvēka anatomija skaitļos
> Kas ir SPA?
> Kas ir zāles?
> Kas ir slimība?
> Asins organismā
> Neguli uz āderes!
> Augi un kosmetoloģija
> Afrodītes augi
> Lēds priekš smukum
> Ko darīt, ja pazūd balss
> Receptes veselības skaistuma atgūšanai
> Stounterapija
> Duša
> Saudzēsim rokas
> Garīgam līdzsvaram
> Kad bailes aizžņaudz elpu
> Augu vannu viedi
> Augu vannu iedarbība
> Ūdens tīrībai
> Vanna
> Saaukstēšanās
Mājas lietas
Svināmās dienas un tradīcijas
Mālu terapija
Garšaugi no Annas Šmites
Eglona Brūna saimniecība
IEPAZĪSTIES!
PIRTS SKOLA
Pirts Upesrūķi
Pirts Brūveri
Pirts Nāras
Pirts Azote
Pirts Kundziņi
Pirts Bērzaine
Pirts Avoti
Pirts Rozēni
Pirts Šalkas
Pirts Piekūni
Lauku sēta Jāņkalni
Pirts Pļavenieki
Pirts Spārītes pie Rāznas
Ezermalas - Pirtslietas
Brīvdabas muzejs
Meņģeļu pirts
Viktora Ķirpa Ates muzeja pirts
EKO SOLIS Dabīgas lineļļas - koka darvas krāsas, koka kubli
Dr. Tereško tējas
Kalējs Edvīns Šakalis
Latvijas pirts 2010 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2011 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2012 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2013 - Latvian sauna - Латвийская баня
LATVISKIE PIRTS SVĒTKI 2015
Latvijas pirts svētki 2017
FORUMS
GALERIJAS
Stounterapija


 Stounterapija – (angl. stone – akmens, therapy – ārstēšana)

 Ārstēšanas metode izmantojot vulkāniskas izcelsmes akmeņus, kuriem piemīt liela siltumietilpība un palēnināta siltuma atdeve. Mūsdienu staunterapijas metodiku izstrādāja Amerikas masieru asociācijas biedrs Merija Nelsone Hennigana no Arizonas. Metodikā apvienotas senas ieražas un mūsdienu zināšanas. Tās pamatā – iedarbība ar kontrasta temperatūru un pārliecība par īpašo akmeņu enerģētisko spēku, vienā procedūrā apvienojot masāžu ar rokām un akmeņiem. Metodika pamatota uz  īpašu pieskārienu masāžu ar karstu un aukstu akmeņu palīdzību, pielietojot punktu masāžu – šiatcu. Masāžai izmanto akmeņus – bazaltu, marmoru, žadeītu, nefrītu. Seanss notiek izmantojot aromaeļļas (aerofototerapija) relaksējošas mūzikas pavadījumā. Jo ilgāka ir procedūra, jo dziļāk (līdz 4 cm) nonāk akmeņu siltums cilvēka muskuļaudos

 Ārstēšana ar akmeņiem pamatota uz temperatūras iedarbību uz audiem, siltuma un aukstuma maiņu. Uzskata, ka šādā veidā akmeņi informē organismu par to, kas tam nepieciešams vai trūkst. Ne velti senie indiāņi ir ticējuši, ka daži akmeņi ir spējīgi paņemt slikto enerģiju. Tie dod spēku, pieskārieni ar siltiem akmeņiem ārstē visas vainas, bet kontrasta procedūras aktivizē darbībai organisma iekšējās rezerves, tādā veidā darot to stiprāku. Japāņi relaksācijai izmanto karstus minerālus, bet ķīnieši tos izmanto masāžai.

 Mūsdienās netradicionālā medicīna sauc atcerēties senās zināšanas – seno civilizāciju gudrības, ieviešot mūsdienu dzīvē sen aizmirstas metodikas. Jau Teofrasts (372 g.p.m. ēras), Platona un Aristoteļa skolnieks, radīja pirmo zinātnisko apcerējumu – traktātu “Par akmeņiem”. Dioskarids (1 mūsu ēra) sarakstīja lielu izzinošu darbu par medicīnu, tajā skaitā arī par akmeņu dziednieciskajām īpašībām. Minerālu īpašības pētījuši un izmantojuši praksē ir Plīnijs Vecākais, Hipokrāts. Nikolajs Koperniks savās receptēs izmantoja safīra, sudraba, zelta ziloņkaula pulverus.

 Mērija intuitīvi izlasīja akmeņus, nepieciešamus lai atvērtu enerģētiskos kanālus (čakras), un šodien jau izmanto komplektus - 54 karsējamus akmeņus un 18 akmeņus ko izmanto aukstā veidā un 1 istabas temperatūrā. Mērija ir izveidojusi savu skolu un sertificējusi ārstēšanas metodiku. Seanss ilgst 1,5 stundu. Izmanto bazalta akmeņus no Indonēzijas, Peru, Argentīnas, Havaju salām; jūras akmeņus, marmoru no Itālijas, Grieķijas, ASV, Krievijas; pusdārgakmeņus no Indijas, Nepālas.

 Par ārstniecības metodes, kur izmanto akmeņu enerģiju, pamatlicējiem uzskata Senās Indijas dziedinātājus. Mūsdienās daudzi dziednieki izmanto akmeņu enerģiju lai iedarboties uz organisma pašdziedināšanas spējām. Dziednieks vai nu pieliek akmeni  pie ķermeņa problemātiskajām vietām, vai izgatavo no akmens amuletu. Dažkārt rekomendē lietot iekšķīgi akmens eleksīrus. Bulgārijā, Vācijā, Šveicē ir specializētas sanatorijas, kur praktizē dažādu saslimšanu ārstniecību ar minerāliem.  Pamatā ārstniecības metode ir ļoti vienkārša un ērta - pareizi izvēlētus akmeņus pieliek pie cilvēka ķermeņa pareizajās vietās.

Lai akmens izstrādājumi (juvelierizstrādājumi) nestu lielāku labumu nav ieteicams akneni ievietot slēgtā ietvarā. Saskaņa ar vienu no teorijām, akmeņi, līdzīgi kā ziedu eleksīri, izrāda plašāka diapazona dziednieciskās vibrācijas iedarbību, nekā organisma fiziskā vibrācija. Noteikta ķermeņa daļa pieskaņojas konkrētā akmens vibrācijai. Ja cilvēks nekad nav redzējis kādu no akmeņiem, bet to pie tā ļoti velk – apzināti vai neapzināti, tas nozīmē, ka tas nepieciešams organisma dziedināšanai, kam ir nepieciešama vibrācijas pārkārtošanās. Lai dārgakmens izrādītu dziedniecisko iedarbību, to var vienkārši paturēt rokā, nēsāt kā rotas lietu, likt spilvenos utt. Akmens iedarbības spēks pastiprinās pie to krāsas iedomu (uztveres) vizualizācijas, kā arī attiecīgās krāsas apģērba nēsāšanas. Akmeņiem ir jābūt tīriem, gaišiem ar dabisku nokrāsu.

 Saskaņā ar senam zinībām, akmeņi – ir kā rezervuāri, kuros ir uzkrājusies zemes enerģija. Vulkānisko iežu akmeņi (bazalts) unikāli ir arī vēl ar to, ka tajos mājvietu ir atradušas uzreiz četras stihijas – dzīvā uguns, ūdens, zeme un gaiss.

 Psihologi uzskata – ja cilvēks tic savam talismanam, tas vieglāk sasniedz nospraustos mērķus un labāk pretojas un tiek galā ra dažādām sadzīves problēmām.

 Pati vienkāršākā metode – turēt rokā 20 min savu akmeni, aizvērt acis un vēlams pabūt pilnīgā klusumā.

 Ieteicams ir dienas laikā akmeni nēsāt cieši pie traumētas (slimās) vietas.

 Var veikt vienkāršu relaksējošu ķermeņa masāžu ķermenim (kustības pulksteņa rādītāja virzienā). Šāda masāža nomierina, atslābina, mazina sāpes, atjauno enerģiju.

 Uz nakti ieliek savu akmeni glāzē ar avota ūdeni, bet no rīta šo ūdeni izdzer. Tas normalizē kuņģa - zarnu trakta darbību, uzlabo vispārējo pašsajūtu.

 Dziednieciskos akmeņus neglabā tumšās vietās vai slēgtās lādītēs. Tie ir jāatrodas Jūs redzes laukā: uz plaukta, palodzes u.c. Un nevajag aizmirst laiku pa laikam aprunāties ar savu akmeni. Dziednieciskie akmeņi mīl uzmanību un maigumu.

 Dziednieciskie akmeņi - Touch Stones

 Senie grieķi ir teikuši: “Meklē veselību zālē, vārdā, akmenī”. 

 No seniem laikiem cilvēki ir ticējuši akmens maģiskajam spēkam. Tas ir nēsāts kā sargātājs no ļaunuma, ar tiem apvārdoja slimības, pēc tiem noteica likteni, tas palīdzēja radošajā dzīvē, bija poētiskās iedvesmas avots, sasaistīja cilvēkus, atnesa tiem laimi. Akmens ir daudzveidīgs kā cilvēks. Tīrās rokās tas kalpo visam labajam.

 Katram cilvēkam ir savs dabas dots akmens un dažkārt pat vairāki. Jebkurš akmens ataino dvēseles būtību, tieksmes un vienmēr dalīsies ar savu enerģiju un spēku ar to, kas ir nešķirams ar viņu. 

 Tie ir dzīvi!

 Akmens patiesība ir dzīvs un sevī nes milzum daudz informācijas, tajā skaitā arī dziedniecisko. Starp daudzveidīgās augu valsts pārstāvjiem cilvēks gadsimtu gaitā ir izdalījis labākos un nepieciešamākos, līdzīgi ir ar akmeņiem, ir līderi dažādu saslimšanu dziedināšanā.

 Staunterapija

 Daba nemīl pārlieku lielu ziņkārību un ir pacentusies cilvēka orgānus noslēpt dziļāk ķermenī, bet izvadot uz ārpusi to jūtīgās zonas un punktus. Tādā veidā var veikt piemēram, kardiogrammas, encefalogrammas pierakstus – rādītājus, pēc kuriem tiek noteikta attiecīgo orgānu darbības stāvoklis. Iedarbojoties (kairinot) šos punktus un zonas ar elektrisku impulsu, presūru – spiedienu, piededzināšanu un akmeņiem, var dziedēt vairākas saslimšanas, tajā skaitā saistītas ar nervu sistēmas darbības traucējumiem.

 “Akmens” punkti

 Uz cilvēk ķermeņa ir tūkstošiem aktīvo punktu. Mājas apstākļos ierasti izmanto punktus uz roku pirkstiem un delnām. Piemērojot spēcīgāku iedarbību veicam stimulāciju, bet maigi masējot – nomierinošu iedarbību.

 Var izmantot arī citus akmeņus. Lielajam pirkstam – dzintars, rādītājpirkstam - tirkīzs, vidējam pirkstam – jašma, nezinītim - malahīts, mazajam pirkstam – oniks.

 Visiem ir zināms: kad esiet nosaluši vai stipri uztraukušies, tad paberžot plaukstas sasildieties un nomierinieties. Šis princips ir arī iekļauts stounterapijas pamatā. To var izmantot organisma vispārējai tonizēšanai pie hroniska noguruma sindroma, hipotonijas, periodā pēc saaukstēšanās un citām saslimšanām, stresa periodā.

 Plaukstu masāža. Dažās lielas pērles vai jašmas, dzintara akmentiņus, var arī stikla lodītes liek uz plaukstas, nosedz ar otras rokas  plaukstu un 20 min pulksteņa rādītāja virzienā veic apļveida kustības. Bez akmeņiem var izmantot ebonīta disku (100 mm biezums, 5-10 mm diametrs). To sākumā noberž ar vilnas audumu un tad 15-20 veic apļveida kustības pulksteņa rādītāja virzienā, periodiski mainot plaukstas. Var izmantot arī akmeņus kurus sasilda līdz 38-40o C, tad saspiež kulakos periodiski tos atbrīvojot un saspiežot. Procedūra ilgst 30 min.

 Lai iedarbotos uz aktīvajiem punktiem uz ķermeņa izmanto daudz smagākus akmeņus, nekā tos ko izmanto roku masāžai – smilšakeni, marmoru, granītu, labradorītu un citus. Bez tam ir nepieciešams palīgs, kas tos izvietos uz muguras.

 Pie stenokardijas sāpju sajūta parasti parādās kreisā pleca, rokas un pirkstu rajonā. Profilakses nolūkos uz kreisā pleca vai atslēgas kaula rajona uzliek uz 20 min sasildītu ( 40o C) akmeni un apsedz ar siltu audumu. Vienlaicīgi nav izslēgta pamatmedikamentu lietošana.

 Mugurkaula rajons

 Pie žultsakmeņu slimības, hroniska holecistīta akmeni uzliek uz/pie mugurkaula 9-11 skriemeļa. 5-10 šādas procedūras var veicināt sīku kaitīgo vielu daļiņu izdalīšanos no žultspūšļa, kā arī mazināt sāpes un spazmas.

 Ja akmeņus novieto pa labi 2 skrimšļus augstāk, tad uzlabojas aizkuņģa dziedzera darbība, ja pa kreisi (tajā pašā līmenī), tad tiek veicināta kuņģa čūlas sadzīšana.

 Ap 11-12 skriemeli projicējas zarnu trakts, īpaši taisnā zarna. Pielietojot līdzīgu metodiku, kā minēts augstāk, normalizēsies vēdera izeja.

 Krustu rajonā projicējas urīnpūslis un dzimumorgāni. Iedarbojoties ar silta akmens enerģiju uz krustu rajona augšējo daļu var mazināt bērniem un pieaugušajiem urīna nesaturēšanu.

 Ja akmeņus novieto par divu pirkstu biezumu zemāk, tad atkāpsies psihogēnā impotence. Sildīšanu veic katru dienu pa 30 min. Lai atjaunotu zaudētos spēkus nepieciešamas 15-20 procedūras, paralēli pielietojot psihoterapiju un autotreningu.

 Bez iedarbības uz konkrētiem aktīvajiem punktiem staunterapiju pielieto arī lai mazinātu sāpes un spazmas konkrētiem muskuļiem un muskuļu grupām. Piemēram, pēc pacelta smaguma sāp mugura. Uz sāpoša rajona uzliek uz 20 min sasildītus akmeņus. Pēc tam šo vietu var ieziest ar pretsāpju, pretiekaisuma ziedēm. Šādu procedūru veic 3 reizes dienā. Šādu metodiku var pielietot arī pie sastiepumiem, sasitumiem.

 Akmeņu sagatavošana procedūrai

Pamatkritēriju akmeņu izvēlei
Akmeņus speciālisti parasti paši ilgi meklē un pamazām izveido savu ideālo masāžas akmeņu komplektu. Pastāv uzskats, ka ķermenim ideāli pieguļošus akmeņus atrast var tikai īpašas veiksmes gadījumā.
Ieža tips un sastāvs no kā sastāv akmens.
Ir novērots ka akmeņi kas satur rūdas iežus, ilgāk uztur siltumu un lēnāk to izdala. Pacients izjūt daudz maigāku siltumu. Kvarca (vulkāniskie) iežu akmeņi ir asāki, daudz ātrāk sasilst un ātrāk atdziest atdodot siltumu.

Akmens struktūra
Ir atkarīga no veicamās masāžas tipa un mērķa. Priekš detoksikācijas un dziļākas ādas audu  attīrīšanas labāk noderēs akmeņi ar rupjāku abrazīvāku virsējo daļu, kas saistībā ar masāžas eļļām veiks skrubja efektu. Priekš vispārēja ķermeņa atslābināšanas labāki būs akmeņi ar patīkamu īpaši gludu virsmu.

Akmeņu forma
Nosaka ķermeņa konkrētā vieta uz kuras ir paredzēts akmeni novietot. Katram akmenim ir eleganti jāpieguļ ķermeņa formai, krustu rajonam – trīsstūra veida, mugurkaulam – ovāls utt.

Akmens izmērs
Jo lielāks akmens, jo ilgāk un vienmērīgāk tas atdod siltumu, jo lielāks tā svars, jo spēcīgāks iespaids uz elpošanas kustībām, kas ir dažkārt ļoti pozitīvi, īpaši žultspūšļa un aknu darbības veicināšanai.

Ieteikumi pielietojot staunterapiju

 • Pozitīvs psiholoģiskais noskaņojums
 • Procedūras nav apvienojamas ar alkohola, stipras kafijas, tējas lietošanu
 • Akmeņi prasa saudzīgu attieksmi pret sevi. Uztveriet tos kā skaistus un trauslus kristālus.
 • Akmeņus sasilda ūdens peldē
 • Akmens formai ir jābūt gludai un maksimāli pieguļošai ķermenim
 • Akmens smagums iedarbībai uz aktīvajiem punktiem ne vairāk kā 100-200 g
 • Pēc procedūras nepieciešama atpūta
 • Pēc procedūras, kad veic iedarbību uz aktīvajiem punktiem ieteicams atturēties no ūdens procedūrām

 Masāžas laikā un pēc tās ir novērots ka:

 • Mazinās hroniskas sāpes muguras rajonā
 • Vispārēja muskuļu atslābināšanās
 • Organisms atbrīvojas no uzkrātajiem toksīniem
 • Mazinās stress
 • Mazinās hipertonus
 • Ādas un muskuļu audu detoksikācija, kā rezultātā tiek stimulēta limfas un asins aprite.
 • Mazinās stress un stresa uzņēmība
 • Mazinās vai izzūd galvas sāpes
 • Palielinās organisma tonuss un ādas elastīgums
 • Palielinās muskuļu tonuss, mazinās muskuļu nogurums
 • Pastiprinās tauku un sviedru dziedzeru sekrēcija, uzlabojas toksīnu izvadīšana no organisma
 • Izzūd bezmiega sindroms
 • Sedatīva iedarbība uz nervu sistēmu

 Galvenie pielietošanas iemesli

Mūsdienu “civilizācijas” slimības – hronisks nogurums, stress, bezmiegs, pastāvīga migrēna, palielināts ķermeņa svars, celulīts. Rehabilitācija pēc traumām, locītavu saslimšanas, sāpēs muguras rajonā.

 Nebūtu vēlams šo procedūru veikt

 • Grūtniecēm
 • Pie ādas saslimšanām, kur siltums un mitrums var izprovocēs slimības paasināšanos
 • Pie citiem organisma stāvokļiem, kad masāža nav ieteicama
 • Akūtas infekcijas slimības
 • Akūti ādas un iekšējo orgānu iekaisumi
 • Dažas sirds-asinsvadu sistēmas saslimšanas
 • Onkoloģiskās saslimšanas

 Ar stounterapiju tiek sasniegts

 • Cilvēka iekšējās pasaules harmonija
 • Labvēlīga ietekme uz perifēro un centrālo nervu sistēmu (mazinās galvas sāpes, paaugstinās imunitāte)
 • Mazinās muskuļu nogurums un paaugstinās to tonuss
 • Pastiprinās apmaiņas procesi organismā
 • Mazinās organisma novecošanās procesi
 • Palielinās ādas elastība un tonuss
 • Pastiprinās sviedru un citu dziedzeru sekrēcija
 • Uzlabojas limfātiskās sistēmas darbība

 Priekšrocības izmantojot karstus akmeņus

 • Veicina dziļāku organisma relaksāciju, kā rezultātā mazinās stress un spriedze
 • Pateicoties siltumam paaugstinās un uzlabojās asinsrite un vielu apmaiņas procesi.
 • Akmeņu svars un manuālā masāža veicina pastiprinātu limfas apriti, ātrāk no organisma izvadās nederīgās vielas, notiek organisma detoksikācija.
 • Nostiprinās imūnsistēma un muskuļu audi

 Senā metode ārstēt ar masāžu un karstajiem akmeņiem cilvēkam sasniegt fizisko un garīgo līdzsvaru.

Reģistrētajiem
Epasts:
Parole:
 Reģistrēties