latvijaspirts.lv
      
2019. gada 15. decembris
JAUNUMI
NOTIKUMI
SAUNA IN LATVIA Latvian traditional bathhouse
БАНИ ЛAТВИИ традиции, народные ритуалы
DVD Latviešu tradicionāla pirts Latvian traditional bath
Grāmata PIRTNIEKU STĀSTI
LATVIJAS PIRTS DIENA
BIEDRĪBA LATVIJAS PIRTS
VISS PAR PIRTS DZIVI
Pirts veidi
Pirts tradīcijas
Pirts padomi
Pirtsslotiņas
Pirts akmeņi
Pirts celtniecība
Aromaterapija
Ārstniecības augi
Dabas veltes
> Ko var pagatavot no augiem?
> Dakteri un zāļu sievas iesaka
> Tējas
> Sulas
> Ogas Augļi
> Medus
> Sēnes
> Garšaugi
> Savvaļas augi uzturā
> Rieksti, sēklas, žāvēti augļi
> Augi mūsu veselībai
> Indīgie augi
> Aizsargājamie augi
> Gemmoterapija
> Afrodiziaki
> Augi pret odiem un mušām
> Ārstniecisko augu dobe
> Greznie ārstniecības augi
> Aizsargājamie augi LU Botāniskājā dārzā
> Augi, kas minēti Svētajos rakstos
> Bērzu pumpuri
Veselība un skaistums
Mājas lietas
Svināmās dienas un tradīcijas
Mālu terapija
Garšaugi no Annas Šmites
Eglona Brūna saimniecība
IEPAZĪSTIES!
PIRTS SKOLA
Pirts Upesrūķi
Pirts Brūveri
Pirts Nāras
Pirts Azote
Pirts Kundziņi
Pirts Bērzaine
Pirts Avoti
Pirts Rozēni
Pirts Šalkas
Pirts Piekūni
Lauku sēta Jāņkalni
Pirts Pļavenieki
Pirts Spārītes pie Rāznas
Ezermalas - Pirtslietas
Brīvdabas muzejs
Meņģeļu pirts
Viktora Ķirpa Ates muzeja pirts
EKO SOLIS Dabīgas lineļļas - koka darvas krāsas, koka kubli
Dr. Tereško tējas
Kalējs Edvīns Šakalis
Latvijas pirts 2010 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2011 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2012 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2013 - Latvian sauna - Латвийская баня
LATVISKIE PIRTS SVĒTKI 2015
Latvijas pirts svētki 2017
FORUMS
GALERIJAS
Afrodiziaki


Verbena officinalis L. 

Vetīvers, chrysopogon zizanioides L.

Krustnagliņas, Nagliņkoks,
Eugenia caryophyllata L

 

Ģerānija, Pelargonium graveolens L.

Jasmīns, Jasminum officinale L.

Ilang-ilang, Cananga odorata L.

Ingvers, Zingiber officinale L.

 

Ciprese, Cupressus Semparvirens L.

 

Mirte, Myrtus Communis L.
Cilvēks pats neapzinoties, mīl, vai nemīl, pirmkārt, pateicoties smaržai. Cilvēki mīl ar degunu. Ir izskaidrojams, kāpēc senajā pasaulē tik milzīgu uzmanību veltīja afrodiziakiem. 

Afrodiziaku mīlestības īpašības skaidrojamas ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, lielākoties (tos ko mēs ēdam) tiem ir augsta uzturvērtība, satur bagātīgu vitamīnu un mikroelementu buķeti , kas veicina pareizu vielu maiņu, ātru spēku atjaunošanos un seksuālās iespējas. Daži satur fermentus, kas līdzīgi cilvēka dzimumorgāniem, vai satur vielas, kas veicina šo vielu izstrādi šajos orgānos.

Ir afrodiziaki, kas izsauc pastiprinātu asinsriti dzimumorgānos, palielina to jūtību, iedarbojas uz galvas smadzenēm, uz psihi un cilvēka uzvedību, veicina erotisku fantāziju veidošanos, cilvēku atraisa, izsauc eiforiju un jūtu uzplūdus.

Afrozidiakus iedala divās grupās – klasiskie (fizioloģiskie) un impressionie (psihotropie).

Klasiskie afrizidiaki optimizē asinsapriti, paaugstina potenci, stimulē iekšējo dziedzeru darbību, novērš frigiditāti, aizkavē pirmslaicīgu spermas izdalīšanos, paildzina dzimumaktu.

Psihotropie ahrozidiaki paaugstina jūtību, dīvainību, pastiprina seksuālās tieksmes un erogēno uztveri, atraisa, piedot emocijām izsmalcinātību.

Klasiskie afrozidiaki ir - verbena, vetivers, krustnagliņas, ģerānija, jasmīns, ilag-ilang, ingvers, ciprese, kanēlis, mirte, citronzāle, kadiķis, muskats, neroli, palmroze, pačuli, roze, rozmarīns, sandals, citronella.

Psihotropie afrozidiaki ir – apelsīns, bergamote, greipfrūts, ciedrs, vīraks, limmets, majorāns, mandarīns, mirra, petit grein, sarkankoks, priede, salvija, mārsils (timiāns).

Ir zināms, ka naturālajiem afrozidiakiem piemīt īpašība iespaidot hipofīzi un izsaukt endorfīnu veidošanos. Tieši endorfīni paasina seksuālās vēlmes, izsauc eiforiju un tiem piemīt arī pretsāpju iedarbība. Tie iedarbība neaprobežojas tikai ar uzbudinošu efektu, tie ļoti labi regulē nervu un endokrīno sistēmu, izrāda efektivitāti pie frigiditātes un impotences, piepilda dzīvīguma enerģiju, izvada toksīnus.

Aromātiskie afrodiziaki nonākot degunā kopsadarbībā ar sajūtu receptoriem izsauc nervu impulsu. Tieši šajā momentā rodas emocionāla reakcija, kā rezultātā afrodiziaki samazina psiho – emocionālo spriedzi, mazina diskomforta sajūtu, nepārliecību, pamodina seksuālās tieksmes un aktivizē asinsriti.

Naturālo afrozidiaku iedarbībā notiek zemapziņas atslodze, psihe atbrīvojas no bailēm un kompleksiem, normalizējas sirds asinsvadu sistēmas darbība.

 No seniem laikiem cilvēki meklē lietas, kas spēj veikt brīnumus, kas pakļaujas tikai mīlas dievietei Afrodītei: piedzimt mīlestībai aukstā sirdī, pamodināt miesas iekāri izmocītā organismā, nomanīt garlaicību ar fiziskām baudām un fantāziju trūkumu ar erotiskiem piedzīvojumiem.

 Laika gaitā afrodiziaki ir apskatīti no visdažādākajiem skatu punktiem. Tie ir aprakstīti kā dzimumaktu stimulējoši līdzekļi, baudas pastiprināšanai, dzimumtieksmju veicināšanai, atbrīvošanās no kauna sajūtas. Bieži tos asociē tikai ar vīriešu impotenci, apskatot kā noguruša, neaktīva vīrieša spēku atjaunošanai, potences palielināšanu un erekcijas paildzināšanu. Ilgu laiku uzskatīja tos par impotences zālēm, kurus jālieto slimiem vīriešiem un veselajiem, kas vēlas meklēt jaunus piedzīvojumus. Dažkārt pielietoja kā līdzekli frigidu sieviešu aktivizēšanai, spītīgu sieviešu ievilināšanai seksa un erotikas pasaulē.

Izmantoja arī kā zāles no neauglības – kā vīriešiem, tā arī sievietēm. Uzskatīja par līdzekli kas nostiprina produktīvos orgānus un sagatavo sievietes bērna iznēsāšanai.

 Indijā pielietoja ar mērķi pastiprināt un uzturēt esošo dzimumtieksmi, un laimīgajiem pāriem ģimenes dzīvē dāvāt vēl vairāk prieku un apmierinātību.

Ķīnā galvenokārt pielietoja, lai izsargātos no dzimumorgānu saslimšanām un nodrošinātu to regulāru darbību.

Dažās kultūrās paaugstināta potence, kas sasniegta ar afrodiziaku izmantošanu, palīdzēja nostiprināt politisko iespaidu. Jo vairāk cilts vecākais varēja apmierināt, jo lielāka bija tā autoritāte, vara un ietekme.

Reģionos kur spēcīga bija ticība raganām un maģijai, afrodiziakus bieži uzskatīja kā pretindi pret noburšanu.

 Viens no zināmākajiem afrodiziakiem ir Izoldes mīlas dzēriens, kura recepti ar dzīves gudrību bagātās sievietes vel joprojām tur noslēpumā.

 Lai afrodiziaki izrādītu savu iedarbību tiem ir jābūt kontaktā ar cilvēka organismu. Tos var lietot dažādās formās, kā tējas, dzērienus, ēdienus, tabletes, garšvielas. Daudzus augu maisījumus izmanto kvēpināšanai un pīpēšanai. Daudzus izmanto ārīgi kā ziedes, eļļas un maskas.

  

Reģistrētajiem
Epasts:
Parole:
 Reģistrēties