latvijaspirts.lv
      
2020. gada 19. februāris
JAUNUMI
NOTIKUMI
SAUNA IN LATVIA Latvian traditional bathhouse
БАНИ ЛAТВИИ традиции, народные ритуалы
DVD Latviešu tradicionāla pirts Latvian traditional bath
Grāmata PIRTNIEKU STĀSTI
LATVIJAS PIRTS DIENA
BIEDRĪBA LATVIJAS PIRTS
VISS PAR PIRTS DZIVI
Pirts veidi
Pirts tradīcijas
Pirts padomi
Pirtsslotiņas
Pirts akmeņi
Pirts celtniecība
Aromaterapija
> Noguruma indes kausētājs. Saruna ar aromterapeitu Georgu Celitānu
> Svētku aromāts arī ķermenim un garam
> Kas ir kas...
> Ēteriskās elļas satur...
> Ēteriskās eļļas
> Absolūti, konkrēti
> Sveķi
> Augu eļļas, bāzes eļļas
> Saslimšanas un ēterisko eļļu lietošana
> Aromterapija pirtī
> Augu kvēpināšana
> Rakstu arhīvs
> Rakstu arhīvs
> Kvēpināmās nūjiņas
> ĀRSTNIECISKĀS EĻĻAS uzturā un masāžām
> Kā attīrīt telpu un no savas mājas izkvēpināt nelabo
> ASTROLOĢIJA: Arom­te­ra­pi­ja. Smal­kā smar­žu pa­sau­le
> Kā uzburt Ziemassvētku smaržu
Ārstniecības augi
Dabas veltes
Veselība un skaistums
Mājas lietas
Svināmās dienas un tradīcijas
Mālu terapija
Garšaugi no Annas Šmites
Eglona Brūna saimniecība
IEPAZĪSTIES!
PIRTS SKOLA
Pirts Upesrūķi
Pirts Brūveri
Pirts Nāras
Pirts Azote
Pirts Kundziņi
Pirts Bērzaine
Pirts Avoti
Pirts Rozēni
Pirts Šalkas
Pirts Piekūni
Lauku sēta Jāņkalni
Pirts Pļavenieki
Pirts Spārītes pie Rāznas
Ezermalas - Pirtslietas
Brīvdabas muzejs
Meņģeļu pirts
Viktora Ķirpa Ates muzeja pirts
EKO SOLIS Dabīgas lineļļas - koka darvas krāsas, koka kubli
Dr. Tereško tējas
Kalējs Edvīns Šakalis
Latvijas pirts 2010 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2011 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2012 - Latvian sauna - Латвийская баня
Latvijas pirts 2013 - Latvian sauna - Латвийская баня
LATVISKIE PIRTS SVĒTKI 2015
Latvijas pirts svētki 2017
FORUMS
GALERIJAS
Ēterisko eļļu kvalitāte


 

Ārstniecības nolūkiem izmantojamo ēterisko eļļu kvalitātei ir liela nozīme.

Ja eļļas ir paredzētas parfimērijas izgatavošanai, tad kvalitātes kritēriji, nav tik svarīgi, un tomēr, lai izgatavotu labas smaržas, nepieciešamas labas eļļas.

Par nožēlu, ēteriskās eļļas ir viegli falsificējamas, izgatavojot to sintētiskos analogus vai tās izveidojot no elementiem, kas iegūti no augiem. Šādas eļļas, iespējams, derēs parfimērijas ražošanas prasībām.

Ārstam vai jebkuram cilvēkam, kas eļļas izmanto ārstnieciskiem nolūkiem, ir  jābūt pārleicinātam par to dabisko izcelsmi.

Drošāk ir iegādāties eļļas no tiem pārdevējiem, kas paši zin no kā pērk un norāda to izcelsmi. Vai pirkt tieši no ražotāja vai tā dīlera, kas spēj uzrādīt nepieciešamās garantijas. Piegātājam vai importētājam ir katras eļļas partijas paraugi, kas ir laboratoriski pārbaudīti ar hromatografijas metodi, kura paraugā identificē jebkuru nepiederošu svešu elementu. Ēteriskās eļļas, pat nekādā veidā neapstrādātas pēc destilācijas, var saturēt ķīmisko piemaisījumu pēdas, ja augs, no kā ir iegūta eļļa, audzēst izmantojot minerālmēslus. Labākā garantija pret to ir pirkt tikia tās eļļas, kas iegūtas no savvaļas augiem vai tie kas audzēti neizmantojot mākslīgo mēslojumu. Par laimi, mūsdienās palielinās to ražotāju un piegādātāju skaits, kas ir zinoši šajos jautājumos un tie var nodrošināt labu eļļu izcelsmi.

Otra bēda ir sajukums ar augu botāniskajiem nosaukumiem, no kuriem eļļas ir iegūtas. Ir tuvu radnieciski augi, dažādi augi ar vienādiem nosaukumiem, bez tam, dažādās valstīs tiek izmantoti vietējie augu nosaukumi. Viss kopā rada sarežģījumus ar eļļu identificēšanu.

Tāpēc ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka izmantojamā eļļa patiešām ir iegūta no auga ar tām ārstnieciskajām īpašībām, kuras ir domātas izvēloties eļļu. Vienīgais veids kā būt pārliecinātam – izmantot augu latīniskos nosaukumus. Tas ļaus izvairīties no „lamatām”, kā „spāņu majorāns”, kas patiesībā ir timiāna paveids, „marokas kumelīte  - Camomile Maroc”, kas patiesība vispār nav kumelīte, kaut ir līdzīgas īpašības.

Tikpat svarīgi ir zināt, no kādas auga daļas eļļa ir iegūta, jo aktīvo vielu proporcijas dažādās auga daļās var būt atšķirīgas. Un no tā ir atkarīga eļļas vērtība un pielietošanas drošība. Piemēram, kadiķu eļļai ir jābūt iegūtai no ogām, kaut eļļu iegūst arī nos kujām, bet daudz zemākas kvalitātes.

Pat eļļa uz kuras ir uzrakstīts, ka tā ir tīra, var būt zemas kvalitātes un, attiecīgi, ar mazāku ārstniecisko vērtību. Ja ētersikā eļļa maksā krietni lētāk, nekā par to parastii maksājat, tas nozīmē, tā var būt augu materiāla trešais vai ceturtais destilāts. Daudzi gaisīgie elementi tiek izvilkti jua pirmajā destilācijas reizē. Tas nozīmē, ka otrā vai nākošo destilātu ķīmiskais sastāvs būs pavisam citāds.

Labākā garantija ir iegādāties eļļas pie piegādātājiem, kas skaidri var atbildēt uz šādiem jautājumiem: izcelsmes valst vai reģions; auga botāniskais nosaukums (latīniski); izmantotā auga daļa (ja tas ir svarīgi); eļļas izgatavošanas metode; eļļa iegūta no savvaļas augiem vai no audzētavas kur neizmanto ķīmiskos minerālmēslus.

Piegādātājam ir jāzin piegādes ķēde (no auga līdz gatavam eļļas flakonam), caur kuri ir nākusi katra eļļas partija, lai būtu kvalitātes garantija. Šadi piegādātāji ir, kas var sniegt garantikas iepriekš minētajiem kritērijiem. Piegādātjam ir jāievēro eļļas glabāšanas prasības, nedrīkst pārāk ilgi turēt noliktavās.

Ja pērkat eļļu veikalā un Jums nav iespēja uzdot jautājumus piegādātājam, ieteicams ir meklēt eļļas uz kuru etiķetes ir norādīts auga latīniskais nosaukums, auga daļa no kuras iegūta eļļa, izcelsmes valsts un kādos apstākļos augi ir auguši. Salīdziniet dažādu pārdevēju cenas, lai rastu normālu priekštatu par cenām.

Padoms! Nepērciet ļoti lētas eļļas, visticamāt tās ir viltojums.

Nav pārsteidzoši, ka labākās kvalitātes eļļas maksās dārgāk. Bet atceroties to ka procedūrām ir nepieciešams ļoti neliels daudzums u aromaterapeitiem ir jāuzņemas liela atbildība pret pacientiem, tad atšķirība cenās nav vairs būtiskākais faktors.

Aromaterapeitam ir jābūt eļļām, kuras tas var izmantot ar tīru sirdsapziņu un pilnīgu pārliecību par to īpašībām.

Reģistrētajiem
Epasts:
Parole:
 Reģistrēties