latvijaspirts.lv
      
2020. gada 21. janvāris
 FOTO DVD>>>>>>>>
PROGRAMMA
ПРОГРАММА
Presei
Latvijas pirtnieki - Латвийские банщики - Latvien sauna specialist
Десант литовских баньщиков - Lietuviškos pirties bičiulių draugija
Сергей Слубский (Maskava)
» Официальный отчет "РусПар" об участии Росс
» Баня в Латвии
BARREL pirts
Piratesauna (Ādaži)
Arido pirtis (Viļņa)
Daktera Tereško tējas
Ivita Pičukane, pirtniece
Baltijas SPA asociācija - Балтийская СПА ассоциаця - MasterClass
Чырва Николай - остеопат (St. Pēterburga)
Māris Laubergs - masieris
Pirts cepures no Beverīnas
Viktorija Jusel (Viļņa) - radošā darbnīca
Inetas radošā darbnīca
Ezotērikas un skaistumkopšanas centrs - Skaistumam un Harmonijai
Medrievę, передвижная баня
Līga Nulle, masiere
Roberts Grīslis - Ajūrvēda - Аюрведическая баня
Pirts skola
Anita Reščenko, pirtniece (Zemeņu krastiņi)
Jāņkalnu lauku sēta
Dzintara dziednīca
Viktors Djundiks, masieris, Su-Džok praktiķis
Georgs Celitāns, aromaterapeits
Farmācijas muzejs
Baldones dūņas
Pirtis - Viesu mājas - Бани - Гостевые дома - Sauna - Guest houses
Latvijas Radio ziņas: Vasaras festivāls "Latvijas pirts 2011"
Pirtniekiem sava skola!
Latviešu pirts festivāls - ekspertiem un zaļknābjiem!
Runā eksperti
Latvijas pirtnieki satiekas Brūveros
Pirts dienas Brūveros
Ko pirtī var paņemt dzemdību pieredzei
Atjauno pirtnieka profesiju
Georgs Celitāns, aromaterapeits

Georgs Celitāns
Londonas aromaterapijas skola (Anglija, 1996) - aromatherapy, aromatherapy massage;
The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy (1999, Anglija) - advanced clinical aromatherapy, aromatic Indian head massage;
Essential Oil Recourse consultant (Francija, 2001 - joprojām) - clinical aromatherapy update

No grāmatas  "Pirtnieku stāsti", plašāk lasiet grāmātā

Mans uzdevums – sabalansēt fizisko ķermeni ar cilvēka garu.

 Esmu uzaudzis kādā no pirmskara laikā celtajām Čiekurkalna mājām, kur krāns bija koridorā, bet tāda greznība kā vanna un dušas telpa vispār izpalika. Turpat rajonā bija diezgan laba sabiedriskā pirts, un mūsu ģimenei sestdienas kļuva par pirts dienām, tādēļ ar šo iestādi esmu labi pazīstams jau no mazotnes.

 Savukārt aizraušanās ar aromterapiju sākās kādā kongresā, kur apsprieda elpošanas tehniku. Tur iepazinu arī ēteriskās eļļas un sāku par šo nozari interesēties. Vairāk uzzinot tieši no angļu aromterapijas meistariem. Aromterapeita uzdevums ir sabalansēt fizisko ķermeni ar cilvēka garu un iemācīt sevi sakopt. Eļļa sniedz cilvēka ķermenim labsajūtu masāžas laikā un spēj ietekmēt arī noskaņojumu. Savā apziņā esam ieraduši visu vizualizēt, tas attiecas arī uz smaržām. Piemēram, jūtot citrusa aromātu, iztēlojamies dzeltenu, saules pielietu apaļu augli. Tas mums asociējas ar saules gaismu un siltumu, apaļu saulīti karstā vasaras dienā. Šo aromātu īpaši ieteicams lietot vēlā rudenī vai ziemā, kad laiks ir drūms un kļūstam depresīvi un apātiski. Tas tiešām uzmundrina un uzlabo garastāvokli, jo citrusu smarža satur saules staru siltumu.

 Pavasari gaidot, laikam gan vispiemērotākie būs mīlas aromāti. Labu kokteili iegūsit, sajaucot trīs pilienus vīraka (Bosvellia carteri) ar vienu rozes (Rosa centifolija) vai muskata salvijas (Salvia sclarea) pilienu un ar diviem ģerānijas (Pelargonium graveolens) pilieniem. Mīļotā cilvēka ķermeņa smarža kopā ar šiem aromātiem būs kā uzbudinošs papildelements.

 Aromterapija, ēteriskās eļļas un pirts ir lieliski apvienojamas lietas, taču ar visu jāprot pareizi apieties. Eļļas nekādā gadījumā nedrīkst liet uz karstiem akmeņiem, arī atšķaidītā veidā ne – ūdens iztvaikos, bet eļļa sadegs, radot ļoti nepatīkamu smaku. Tai pašā laikā praktiski jebkuru eļļu var iepilināt ūdens toverī un atšķaidītā veidā izsmidzināt uz pirts sienām vai arī iepilināt dažus pilienus trauciņā ar ūdeni un nolikt karsto akmeņu tuvumā, lai izgaro. Eļļas koncentrācija traukā būs atkarīga no telpas lieluma un temperatūras. Lai panāktu optimālo rezultātu, ar eļļas daudzumu vēlams eksperimentēt. Ja gadās iepilināt par daudz un pirtī smarža kļūst neciešama, var maisījumu izliet un pirti izvēdināt.

 Bet vislabāk, protams, būtu ar tīru eļļu vai losjonu uz eļļas bāzes ieziest ķermeni, kad esat sasilis un poras atvērušās. Tas ir optimālākais variants, jo šādā veidā viss eļļā esošais labums nepastarpināti caur ādu iesūcas cilvēka organismā. Ja kādam no karstuma pirtī reibst galva, tad ļoti labi palīdz ēteriskā eļļa – ierīvē to aiz ausīm vai nedaudz uzzied pie deguna, un uzreiz būsi atguvies.

 Der atcerēties, ka īstas, kvalitatīvas eļļas maksā samērā lielu naudu, tās nevar nopirkt par kapeikām. Pirtī ir svarīgi izmantot labākās dabas veltes, jo cilvēka organisms caur atvērtajām porām visu uzņem kā sūklis, tādēļ vajadzētu izvairīties no aizdomīgiem, ķīmiski atvasinātiem produktiem.

 Eļļas kokteiļu sastāvā var iejaukt tādus aromātus, kas pašam patīk vislabāk, var arī papētīt katras smaržas īpašības, tās iedarbību un saprast, kura šai mirklī būs visnepieciešamākā. Taču, ejot pirtī kompānijā, svarīgi ir ņemt vērā katra gaumi, jo aromāts, kas neiet pie sirds, var izraisīt nepatīkamas emocijas vai pat galvassāpes un pārvērst paredzēto atpūtu īstās ciešanās.

galerija