latvijaspirts.lv
      
2020. gada 07. aprīlis
 FOTO DVD>>>>>>>>
PROGRAMMA
ПРОГРАММА
Presei
Latvijas pirtnieki - Латвийские банщики - Latvien sauna specialist
Десант литовских баньщиков - Lietuviškos pirties bičiulių draugija
Сергей Слубский (Maskava)
» Официальный отчет "РусПар" об участии Росс
» Баня в Латвии
BARREL pirts
Piratesauna (Ādaži)
Arido pirtis (Viļņa)
Daktera Tereško tējas
Ivita Pičukane, pirtniece
Baltijas SPA asociācija - Балтийская СПА ассоциаця - MasterClass
Чырва Николай - остеопат (St. Pēterburga)
Māris Laubergs - masieris
Pirts cepures no Beverīnas
Viktorija Jusel (Viļņa) - radošā darbnīca
Inetas radošā darbnīca
Ezotērikas un skaistumkopšanas centrs - Skaistumam un Harmonijai
Medrievę, передвижная баня
Līga Nulle, masiere
Roberts Grīslis - Ajūrvēda - Аюрведическая баня
Pirts skola
Anita Reščenko, pirtniece (Zemeņu krastiņi)
Jāņkalnu lauku sēta
Dzintara dziednīca
Viktors Djundiks, masieris, Su-Džok praktiķis
Georgs Celitāns, aromaterapeits
Farmācijas muzejs
Baldones dūņas
Pirtis - Viesu mājas - Бани - Гостевые дома - Sauna - Guest houses
Latvijas Radio ziņas: Vasaras festivāls "Latvijas pirts 2011"
Pirtniekiem sava skola!
Latviešu pirts festivāls - ekspertiem un zaļknābjiem!
Runā eksperti
Latvijas pirtnieki satiekas Brūveros
Pirts dienas Brūveros
Ko pirtī var paņemt dzemdību pieredzei
Atjauno pirtnieka profesiju
Presei

INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
16.07.2011

Ielūdzam mediju pārstāvjus uz netradicionālu preses konferenci
21. jūlijā plkst. 14.00-20.00 viesnīcas „Liene” lauku pirtī – Rīgā, Avotu ielā 75.
Tālr. 26346226

Festivāla ģenerālsponsori
Viesnīca „Grīziņš” www.hotelgrizins.lv  
Viesnīca „Liene” www.hotelliene.lv
Viesnīca „Baltpark” www.baltpark.lv
Atpūtas komplekss „Brūveri” www.hotelbruveri.lv

Baltijas SPA asociācija www.spa.lv  

 Karstākais vasaras festivāls  “Latvijas pirts 2011”
 pulcina trīs valstu profesionāļus un interesantus

 Šā gada 28. - 29. jūlijā Siguldas novada atpūtas centrā “Brūveri” www.hotelbruveri.lv  tiek organizēts vasaras festivāls “Latvijas pirts 2011”.

 Sešu gadu laikā no neliela pirts pasākuma esam izauguši par starptautiski atpazītu festivālu. Dalību festivālā ir pieteikuši profesionāļi no trīs valstīm – Latvijas, Lietuvas un Krievijas.

 Siguldā pulcēsies trīs valstu sabiedrisko organizāciju pirts entuziasti. Latvijas tradīcijas pārstāvēs biedrības „Latvijas pirts” www.termorelax.com  pārstāvji un citi pirts entuziasti. Protams, Latvija būs viskuplākā skaitā pārstāvēta. Lietuvu prezentēs biedrības „Содружества сподвижников Литовской бани” www.pirtiesbiciuliai.lt . No Kaļiņingradas apgabala (Krievija) gaidām pārstāvjus no „Baltijas SPA ģilde” (Baltic SPA Guild) http://spa-guild.ru . No Maskavas viesos būs biedrības «Международное Содружество профессиональных парильщиков «РусПар» pārstāvis Sergejs Slubskij ar kolēģiem http://www.ruspar.su/sodruzhestvo/ . No St. Pēterburgas viesos gaidām osteopātu, pirts entuziastu Dr. N. Čirvu, „Dr. Sevčenko klīnika” www.dr-shevchenko.ru. Kā īpašais viesi būs mūsu pašu speciālist, bet nu jau uzskatāms arī par pasaules pilsoni ajurvedas un jogas meistars, Eiropas Tibetas medicīnas akadēmijas lektors R. Grīslis www.rgrislis.com .

 Plašāku informāciju par dalībniekiem lasiet - www.termorelax.com

 Festivāla atklāšanā piedalīsies TAVA direktors A. Slokenberga kungs. Pēc tam plānota profesionāļu diskusija par veiksmīgāku pirts pakalpojumu integrāciju tūrisma nozarē. Ar saviem apsvērumiem un ieteikumiem dalīsies A. Slokenbergs.

Šajā sakarā ir jāpiezīmē, ka festivāla sponsori ir Rīgas viesnīcas, kas jau ir ieinteresētas un ir uzsākušas saviem klientiem, tūristiem piedāvāt tradicionālās latviešu pirts pakalpojumus. Ir sasniegts zināms sapratnes līmenis un mums prieks par atbalstu, sapratni no viesnīcu vadītāju puses.

Festivāla atklāšanu kuplinās arī lielākā Latvijas izstāžu kompleksa „Ķīpsala” izstādes „Baltour 2012” projekta vadītāja I. Ansones kundze. Profesionāļu diskusijā izvērtēsim 2011. gada dalību izstādē izveidojot „Pirts ielu” un uzklausīsim jaunus piedāvājumus, idejas 2012. gada dalībai izstādē. Par šo tēmu viedokli izteiks arī valsts tūrisma industrijas vadītājs A. Slokenbnergs.

 Festivāla viens no centrālajiem notikumiem būs profesionālās izglītības iestādes „Pirts skola” www.pirtsskola.lv  akreditācijas apliecības saņemšana no LR izglītības ministrijas.

 Varam lepoties pirtnieka profesija beidzot ir valstiski legāli atzīta. Šajā jautājumā esama apsteiguši citas Baltijas valstis, arī Somiju un Krieviju. Atļausimies teikt – „Latvija ir pirts lielvalsts”. Mums nevajag daudz, mums vajag augstu profesionalitātes līmeni.

 „Pirts Skola” ir nokārtojusi izglītības iestādes un profesionālās tālākizglītības mācību programmu „Pirtnieks” un „Pirts meistars” atestāciju. „Pirts Skola” ir pirmā mācību iestāde Eiropā, kas profesionāli sagatavo pirtniekus un pirts meistarus darbam ar klientiem pakalpojumu nozarē. Audzēkņiem mācību noslēgumā izsniedz valsts akceptētus dokumentu - apliecību par profesionālās izglītības iegūšanu.

 Festivāla jaunums!
Pirmo reizi notiks „Pirtnieku duelis”, kad labāko duelantu izvērtēs skatītāji. Balvu sponsors pirts piederumu veikals Rīgā „Pirtnieks” www.pirtnieks.lv

 Saviesīgā daļa!
Pirmās festivāla dienas noslēgumā ir paredzēta oriģinālu pirts tērpu modes skate. Šogad ar saviem darbiem mūs iepazīstinās „Inetas radošā darbnīca” (Rēzekne). www.ird.lv 

 Biedrība “Latvijas pirts” dibināta 2007. gada pavasarī. Tās galvenais darbības mērķis ir sekmēt un veicināt pirts pakalpojumu nozares izveidi un tās produktīvu attīstību. Būtiskākais biedrības darbības virziens ir sekot līdzi laikam un informēt sabiedrību par pirts kā relaksācijas vietas mūsdienīgajām tendencēm un attīstību.

 Viena no svarīgākajām festivāla tēmām – “Pirts prakses Latvijā un Baltijā”. Ar to parādīt sabiedrībai pirts tradīciju izplatību un iespēju Baltijā saņemt kvalitatīvus pirts pakalpojumus.

 Pasākuma laikā pirtnieku pulku kuplinās masieri, kosmetologi, farmaceiti, aromaterapeiti, fitoterapeiti, astrologi, reiki meistari un vēl daudzi citi profesionāļi, kas ar savām specifiskajām zināšanām papildina un bagātina pirts procedūru. Festivāla laikā notiks arī pirts piederumu, amatnieku tirdziņš.

 2010. gada vasaras festivālu apmeklēja vairāk kā 200 interesenti.

 Ielūdzam mediju pārstāvjus uz netradicionālu preses konferenci
21. Jūlijā plkst. 14.00-20.00 viesnīcas „Liene” lauku pirtī – Rīgā, Avotu ielā 75.
Lūdzu līdz paņem savus dvielīšus un čībiņas. Jūs lutinās pirtnieki un ceram, ka tādā viedā labāk iejutīsieties pirts atmosfērā un radīsies pamatota interese mūs apciemot arī festivāla dienās.

 Ar cieņu,
Sandra Stumbre
Festivāla darba koordinatore
Tālr. 26346226 sandra@termorelax.com

__________________________________________________

www.termorelax.com            www.latvijaspirts.lv

galerija