latvijaspirts.lv
      
2020. gada 07. aprīlis
 FOTO DVD>>>>>>>>
PROGRAMMA
ПРОГРАММА
Presei
Latvijas pirtnieki - Латвийские банщики - Latvien sauna specialist
Десант литовских баньщиков - Lietuviškos pirties bičiulių draugija
Сергей Слубский (Maskava)
» Официальный отчет "РусПар" об участии Росс
» Баня в Латвии
BARREL pirts
Piratesauna (Ādaži)
Arido pirtis (Viļņa)
Daktera Tereško tējas
Ivita Pičukane, pirtniece
Baltijas SPA asociācija - Балтийская СПА ассоциаця - MasterClass
Чырва Николай - остеопат (St. Pēterburga)
Māris Laubergs - masieris
Pirts cepures no Beverīnas
Viktorija Jusel (Viļņa) - radošā darbnīca
Inetas radošā darbnīca
Ezotērikas un skaistumkopšanas centrs - Skaistumam un Harmonijai
Medrievę, передвижная баня
Līga Nulle, masiere
Roberts Grīslis - Ajūrvēda - Аюрведическая баня
Pirts skola
Anita Reščenko, pirtniece (Zemeņu krastiņi)
Jāņkalnu lauku sēta
Dzintara dziednīca
Viktors Djundiks, masieris, Su-Džok praktiķis
Georgs Celitāns, aromaterapeits
Farmācijas muzejs
Baldones dūņas
Pirtis - Viesu mājas - Бани - Гостевые дома - Sauna - Guest houses
Latvijas Radio ziņas: Vasaras festivāls "Latvijas pirts 2011"
Pirtniekiem sava skola!
Latviešu pirts festivāls - ekspertiem un zaļknābjiem!
Runā eksperti
Latvijas pirtnieki satiekas Brūveros
Pirts dienas Brūveros
Ko pirtī var paņemt dzemdību pieredzei
Atjauno pirtnieka profesiju
Runā eksperti

Info avots - http://nekrize.lv. 07.2011

Skolas izveide palīdzēs uzlabot pakalpojumu kvalitāti nozarē

Nākamnedēļ (28.-29.07.2011) Siguldas novadā notiks vasaras festivāls Latvijas pirts 2011, kura ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija pasniegs akreditācijas apliecību profesionālās izglītības iestādei Pirts skola. Tā kā skola ir pirmā izglītības iestāde šīs nozares profesionāļiem, turklāt tās izvēlētais virziens ir ļoti specifisks, Nekrīze.lv uz sarunu aicināja Inetu Paugu, Pirts skolas direktora vietnieci, lai noskaidrotu, kā radusies šāda privāta iniciatīva par skolas izveidi un kādas perspektīvas tās veidotāji saskata.

„Ideja par Pirts skolas izveidi radās pagājušajā gadā, tās autori ir trīs nozares profesionāļi, kuri vēlējās sakārtot apmācību sistēmu šajā nozarē un ar laiku dot cilvēkiem iespēju saņemt patiešām kvalificētu, nevis „gadījuma” pirtnieku pakalpojumus. Turklāt jau no pašiem pirmsākumiem bija iecere šo programmu oficiāli licencēt un akreditēt, lai gan audzēkņiem, gan sabiedrībai būtu pārliecība par iegūstamās izglītības kvalitāti.

Pirts skolā iespējams apgūt trīs mācību programmas, iegūstot pirts meistara, tā palīga vai pirtnieka kvalifikāciju. Programmas ietver ne vien profesionālo iemaņu apgūšanu, bet arī tādus mācību priekšmetus kā cilvēka anatomijas un fizioloģijas pamati, darba drošība, ētika, saskarsme ar klientu, psiholoģijas pamati, pirts higiēna u.c.

Potenciālie pirtnieki interesi par programmas apguvi izrādīja jau pagājušajā gadā. Tā kā mācību iestāde ir neliela un daudzas nodarbības loģisku apsvērumu dēļ notiek pirtī, apmācību grupās tiek uzņemti līdz 15 cilvēkiem, iedalot audzēkņus atkarībā no tā, vai viņiem jau ir priekšzināšanas šajā amatā. Augustā būs skolas pirmais izlaidums, kurā diplomus saņems astoņi studenti, savukārt nākamais izlaidums gaidāms 2012. gada februārī. Interesi par mācībām izrāda arī jau sen praktizējoši pirts meistari, kuriem piedāvājam iespēju Pirts skolas programmu apgūt kā eksterniem (faktiski – neklātienē). Mēs izvērtējam viņu zināšanas un prasmes un iesakām, kādi priekšmeti būtu jāapgūst papildus, lai būtu patiešām labi sava aroda meistari.

Mācību maksa ir sešdesmit latu mēnesī, un programmas ilgums atkarīgs no izvēlētā aroda – tas ir no gada līdz diviem gadiem.

Pirts skolas pasniedzēji ir Latvijā pazīstami un atzīti nozares speciālisti – Sarmīte Krišmane, Ziedonis Kārkliņš, Gvido Zinkevičs, kā arī atsevišķu jomu speciālisti, kurus piesaistām konkrētu priekšmetu pasniegšanai. Domāju, ka Pirts skolas akreditācija valsts līmenī palīdzēs piesaistīt jaunus studentus, jo tā ir kļuvusi par oficiāli atzītu mācību iestādi un, pabeidzot mācības, cilvēks iegūst nevis „vienkāršu” sertifikātu, kādu izsniedz jebkuros kursos, bet gan valsts atzītu profesionālās izglītības dokumentu. Lai arī sākotnēji privāta iniciatīva, šādi tā nonākusi jaunā līmenī, kas ir ieguvums nozarei kopumā.”

 

galerija