latvijaspirts.lv
      
2020. gada 27. februāris
 FOTO DVD>>>>>>>>
PROGRAMMA
ПРОГРАММА
Presei
Latvijas pirtnieki - Латвийские банщики - Latvien sauna specialist
Десант литовских баньщиков - Lietuviškos pirties bičiulių draugija
Сергей Слубский (Maskava)
» Официальный отчет "РусПар" об участии Росс
» Баня в Латвии
BARREL pirts
Piratesauna (Ādaži)
Arido pirtis (Viļņa)
Daktera Tereško tējas
Ivita Pičukane, pirtniece
Baltijas SPA asociācija - Балтийская СПА ассоциаця - MasterClass
Чырва Николай - остеопат (St. Pēterburga)
Māris Laubergs - masieris
Pirts cepures no Beverīnas
Viktorija Jusel (Viļņa) - radošā darbnīca
Inetas radošā darbnīca
Ezotērikas un skaistumkopšanas centrs - Skaistumam un Harmonijai
Medrievę, передвижная баня
Līga Nulle, masiere
Roberts Grīslis - Ajūrvēda - Аюрведическая баня
Pirts skola
Anita Reščenko, pirtniece (Zemeņu krastiņi)
Jāņkalnu lauku sēta
Dzintara dziednīca
Viktors Djundiks, masieris, Su-Džok praktiķis
Georgs Celitāns, aromaterapeits
Farmācijas muzejs
Baldones dūņas
Pirtis - Viesu mājas - Бани - Гостевые дома - Sauna - Guest houses
Latvijas Radio ziņas: Vasaras festivāls "Latvijas pirts 2011"
Pirtniekiem sava skola!
Latviešu pirts festivāls - ekspertiem un zaļknābjiem!
Runā eksperti
Latvijas pirtnieki satiekas Brūveros
Pirts dienas Brūveros
Ko pirtī var paņemt dzemdību pieredzei
Atjauno pirtnieka profesiju
Latvijas pirtnieki satiekas Brūveros

RAA

Karina Bērziņa
2011. gada 05. augusts

 

28. un 29. jūlijā Siguldas novada viesu namā “Brūveri” valdīja īpaša atmosfēra – reti sastopams miers un harmonija. Šeit uz vasaras festivālu “Latvijas Pirts 2011” bija pulcējušies Latvijas pirtnieki un pirtsmīļi.

Festivāla laikā pirts draugiem bija iespēja izbaudīt gan pēršanos dažādās pirtīs, gan dziednieciskas un kosmētiskas masāžas, turklāt noklausīties interesantas lekcijas par medicīnu, fitoterapiju, osteopātiju, aromterapiju, ajūrvēdu un daudzām citām tēmām, kas jāzina pirtniekam. Pirmo reizi festivāla ietvaros bija iespēja vērot pirtnieku dueli, kas izvērtās par ļoti atraktīvu pasākumu: savā starpā sacentās divi pirtnieki, kuri vispirms nopēra savus klientus, bet pēc tam – viens otra peramos. Vērtētāju godā tika gan skatītāji, gan paši nopērtie. Arī saliekama, ar malku kurināma kupola formas pirts šeit tika prezentēta pirmo reizi.

Viens no festivāla centrālajiem notikumiem bija profesionālās izglītības iestādes “Pirts skola” akreditācijas apliecības saņemšana no LR Izglītības ministrijas. Bei-dzot pirtnieka profesija tiek atzīta valstiskā līmenī, tādējādi Latvija apsteigusi citas Baltijas valstis. “Vai gan mēs nevarētu paņemt katrs pa vienam Saeimas deputātam un katru nedēļu nopērt pirtī! Būtu laimīga valdība un laimīga tauta,” smaida pirtnieks Vilnis Lejnieks.

“Šogad, tāpat kā pērn, “Brūveros” pulcējas aptuveni 200 cilvēku. Festivāls tiek rīkots septīto reizi, bet šeit tas rod mājvietu jau ceturto vasaru. Te mums ir iespēja dalīties pieredzē, tikties ar domubiedriem, gūt jaunas zināšanas un vienkārši pabūt kopā. Šīgada pārsteigums – mobilā sauna, kas izveidota kā kuģis, uz kura klāja var izbaudīt arī āra baļļas jaukumus. Festivālu atbalstīja vairākas Rīgas viesnīcas, kas saviem klientiem piedāvā iespēju izbaudīt lauku pirti. Citzemju viesi, kas kaut reizi ir pabijuši mūsu pirtī, atgriežas šeit vēl un vēl,” teic biedrības “Latvijas pirts” priekšsēdētāja Baiba Leja. Arī festivāls ieguvis starptautisku atpazīstamību, “Brūveros” viesojās gan pirtnieki no Lietuvas, gan Krievijas.

Arī RAA dodas izbaudīt pirts priekus un ļaujas pirtnieka Ziedoņa Kārkliņa slotām. Ir tik neparas- ti laba sajūta, ikdienas steiga, stress, iekrājušās negatīvās emocijas aizplūst prom, dodot vietu skaidrībai. Pirts ir vieta, kur attīrīt ne vien miesu, bet arī dvēseli. Pēc pēršanās seko lēciens dīķītī, kura ūdens aizskalo prom ne vien pirtsslotas lapas, bet arī negatīvo enerģiju.

“Pirtī ir jāiet ar tīrām domām, jo pirts ir maģiska vieta, te mūsu domu spēks pieaug pat septiņkārtīgi, tāpēc vienmēr piedomā pie tā, ko tu domā pirtī,” brīdina pirtniece Anita Laime, kas nule saņēmusi arī pirtnieka akreditācijas apliecību, kaut šo amatu piekopj jau daudzu gadu garumā.

28. jūlija pievakarē festivāla viesi sagaidīja vēl vienu pārsteigumu – oriģinālu pirts-tērpu skati, bet vēlāk – balli, savukārt nākotni uzzināt varēja pie astroloģes Danutas Kiopas, kas to lasīja zvaigznēs.

Festivālu kuplināja arī neliels amatnieku tirdziņš, kurā varēja iegādāties pirtī nepieciešamas lietas: lina dvieļus, pirtscepures, filcētas čības un daudz citu skais-tu lietu.

galerija