latvijaspirts.lv
      
2019. gada 21. jūlijs
Atgriezties uz sākuma lapu
Pirts skola
Pirtnieki - skolas absolventi
Atjauno pirtnieka profesiju
Skolas izveide palīdzēs uzlabot pakalpojumu kvalitāti nozarē
Direktore ar pirtsslotu
«Iļģi» izdziedājuši veltījumu latviešu pirts rituālam- Tur Saulīte pērties gāja
Te nu tā ir - latviska pirts mūzika
Ļāvos pierunāt sevi izmēģināt pirtnieka pērienam "Pirts skolas" preses konferences laikā – tā, protams, notika pirts telpās.
Ziemas Slota 2013 (Video!)
Albums Tur saulīte pērties gāja aprīlī iekļuvis Pasaules mūzikas Top 20 Eiropā

 

Pirts Skola
Rīga, J. Asara iela 5, 133. kabinets,
Tālr. 26335578,25447393,
e-pasts:
info@pirtsskola.lv 

nauris@pirtsskola.lv

 

Skolas izveide palīdzēs uzlabot pakalpojumu kvalitāti nozarē

 Info avots - http://nekrize.lv. 07.2011

Skolas izveide palīdzēs uzlabot pakalpojumu kvalitāti nozarē

Nākamnedēļ (28.-29.07.2011) Siguldas novadā notiks vasaras festivāls Latvijas pirts 2011, kura ietvaros Izglītības un zinātnes ministrija pasniegs akreditācijas apliecību profesionālās izglītības iestādei Pirts skola. Tā kā skola ir pirmā izglītības iestāde šīs nozares profesionāļiem, turklāt tās izvēlētais virziens ir ļoti specifisks, Nekrīze.lv uz sarunu aicināja Inetu Paugu, Pirts skolas direktora vietnieci, lai noskaidrotu, kā radusies šāda privāta iniciatīva par skolas izveidi un kādas perspektīvas tās veidotāji saskata.

„Ideja par Pirts skolas izveidi radās pagājušajā gadā, tās autori ir trīs nozares profesionāļi, kuri vēlējās sakārtot apmācību sistēmu šajā nozarē un ar laiku dot cilvēkiem iespēju saņemt patiešām kvalificētu, nevis „gadījuma” pirtnieku pakalpojumus. Turklāt jau no pašiem pirmsākumiem bija iecere šo programmu oficiāli licencēt un akreditēt, lai gan audzēkņiem, gan sabiedrībai būtu pārliecība par iegūstamās izglītības kvalitāti.

Pirts skolā iespējams apgūt trīs mācību programmas, iegūstot pirts meistara, tā palīga vai pirtnieka kvalifikāciju. Programmas ietver ne vien profesionālo iemaņu apgūšanu, bet arī tādus mācību priekšmetus kā cilvēka anatomijas un fizioloģijas pamati, darba drošība, ētika, saskarsme ar klientu, psiholoģijas pamati, pirts higiēna u.c.

Potenciālie pirtnieki interesi par programmas apguvi izrādīja jau pagājušajā gadā. Tā kā mācību iestāde ir neliela un daudzas nodarbības loģisku apsvērumu dēļ notiek pirtī, apmācību grupās tiek uzņemti līdz 15 cilvēkiem, iedalot audzēkņus atkarībā no tā, vai viņiem jau ir priekšzināšanas šajā amatā. Augustā būs skolas pirmais izlaidums, kurā diplomus saņems astoņi studenti, savukārt nākamais izlaidums gaidāms 2012. gada februārī. Interesi par mācībām izrāda arī jau sen praktizējoši pirts meistari, kuriem piedāvājam iespēju Pirts skolas programmu apgūt kā eksterniem (faktiski – neklātienē). Mēs izvērtējam viņu zināšanas un prasmes un iesakām, kādi priekšmeti būtu jāapgūst papildus, lai būtu patiešām labi sava aroda meistari.

Mācību maksa ir sešdesmit latu mēnesī, un programmas ilgums atkarīgs no izvēlētā aroda – tas ir no gada līdz diviem gadiem.

Pirts skolas pasniedzēji ir Latvijā pazīstami un atzīti nozares speciālisti – Sarmīte Krišmane, Ziedonis Kārkliņš, Gvido Zinkevičs, kā arī atsevišķu jomu speciālisti, kurus piesaistām konkrētu priekšmetu pasniegšanai. Domāju, ka Pirts skolas akreditācija valsts līmenī palīdzēs piesaistīt jaunus studentus, jo tā ir kļuvusi par oficiāli atzītu mācību iestādi un, pabeidzot mācības, cilvēks iegūst nevis „vienkāršu” sertifikātu, kādu izsniedz jebkuros kursos, bet gan valsts atzītu profesionālās izglītības dokumentu. Lai arī sākotnēji privāta iniciatīva, šādi tā nonākusi jaunā līmenī, kas ir ieguvums nozarei kopumā.”

galerija