latvijaspirts.lv
      
2020. gada 28. marts
 

SVĒTKU LAIKĀ VELDZĒS UN IZSALKUMU MAZINĀS

LATVISKAIS KRODZIŅŠ

 Atgriezties uz sākuma lapu >>>

Iegādājies biļetes!
PROGRAMMA 2017
Preses relīze, 2017
Dalībniekiem
Reklāmas materiāli
Nominācijas
Preses relize, 2016
LATVIAN PIRTS (SAUNA) FESTIVAL 2016
ПРАЗДНИК ЛАТЫШСКОЙ БАНИ И МЁДА 2016
PROGRAMMA 2016

  

 Šogad Latvijas Pirts Svētki norisināsies vasaras saulgriežu noskaņās.
17 jūnija rītā sāksim un turpināsim līdz pat 18 jūnija saullēktam.
Pērsimies pirtiņās, skadināsim dziesmas, dancosim, apgūsim dažādas pirts gudrības,  kopīgi pavadīsim un sagaidīsim saulīti. 

Vieta svētkiem nemainīga- Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. 

 

 Kontakti:

 

www.facebook.com

www.pirtsskola.lv

www.pirtssavieniba.com

www.termorelax.com

Lūk bildes no svētkiem, 2016!

https://plus.google.com/photos/
11672007086788492
3256/albums/6306874
376242493057?banner=pwa

 

Preses relize, 2016

Preses relīzes info dokumenti - lūdzu lejupielādēt!
Relīze - 
 PDF   (teksts)   

INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM
01.06.2016
Tālr. saziņai:
26335578  pirtssvetki@gmail.com
 
Plašāku informāciju lasiet  
www.latvijaspirts.lv 

 

Brīvdabas muzejā jūlijā notiks latviskie pirts un medus svētki!
9.07. plkst. 9:00 – 23:00 un 10.07. plkst. 9:00 – 15:00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Latviskie Pirts un Medus Svētki.

 Muzejs ir saposts Pirts svētkiem - sprakšķēdama kurās pirts krāsns, galvu reibina pirts slotiņu un pļavas ziedu smarža. Pirtnieks uzvilcis svētku kreklu un sagaidot, sniedz veldzējošu zāļu tēju lielajā māla krūzē. 

 Kārtīgs latvietis ne tikai dzied, bet arī reizi nedēļā iet pirtī. Cilvēks iet pirtī ne tikai mazgāties, bet arī lai iegūtu endorfīnu – laimes hormonu.

 Būs pirtošanās vairāk kā 20 pirtīs. Masāžas, pirtnieku meistarklases, lekcijas, kā arī  tikšanās ar dziedniekiem un astrologiem. Uz lielās skatuves folkloras kopu, kapelu un muzikantu priekšnesumi, kā arī bērnu izklaides pasākumi.

Amatnieku tirdziņā  būs viss, kas nepieciešams pirts taisīšanai un baudīšanai. Svētku laikā siesim pirtsslotas, mācīsimies pagatavot zāļu tējas, piedalīsimies amatnieku darbnīcas.

 Vienkopus sabrauks biškopi no visas Latvijas. Svētkos baudīsiet dažādus biškopības produktus, iepazīsiet medus veidu dažādību, atvākosiet medus kāres, medu izsviedīsiet  medus sviedē, iegūsiet jaunas zināšanas par medu un citiem biškopības produktiem. Tai pat laikā mazie pavadīs laiku bērnu rotaļu teltī divu jauku bitīšu uzraudzībā.

 Svētkus kuplinās Lietuvas pirts draugi, kas apvienoti zem mūsu senču Baltu zīmes. Viesos gaidām arī interesentus un profesionāļus no Eiropas. Lielu interesi par mūsu tradīcijām izrādījuši vadošie Eiropas un pasaules saunas čempionātu (Aufguss WM) dalībnieki, kuri pārstāv dažādu Eiropas valstu lielākos SPA un ūdens atrakciju atpūtas centrus.

 Svētku dienas laikā kopīgi darināsim lielo svētku pirts lāvas paklāju. Šogad tas taps no svaigiem pļavu ziediem un koku zariem. Dāvāsim šo svētku paklāju visiem Latvijas pirtsmīļiem.

 Ņem līdzi savu pļavas ziedu un iepin to Lielajā pirts paklājā.

 Ikviens apmeklētājs aicināts visas dienas garumā balsot par nomināciju “Mana mīļākā pirtiņa”. Dienas noslēgumā godināsim tautā vismīlētāko pirtiņu.

Pirms 20 gadiem uzcēlām pirtiņu Kazdangā.
Tā ir bitēm un kamenēm iemīļota vieta.
Kad tajā nav cilvēku,
Čaklās medus nesējas sargā pirtiņu.
Kad Medeņi ieiet pirtiņā,
Kamenes dzied vienmērīgu Burdonu.
/Iveta un Vidvuds Medeņi/
Sestdien visas dienas garumā mūs uzrunās svētku vadītāji, folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi.

 Ar nepacietību gaidu! Pagājušo gadu biju ne tikai kā vadītājs, bet brīvos brīžos arī baudītājs! Atradu sev jaunu masieri, satiku senus draugus, ieguvu jaunus. Ja to visu vēl apvieno ar vairāk kā divdesmit izciliem pirtniekiem vienuviet - diena izdevusies! Un pats galvenais, pēc visa baudīšanas ir skaidrs - latviskā pirts, TĀ IR VĒRTĪBA!
/Ints Teterovskis/
Svētdien svētkus vadīs Ints Teterovskis.

 Svētkus organizē biedrības „Saulei” un „Latvijas Pirts”, „Latvijas Pirts savienība” partnerībā ar akreditēto izglītības iestādi „Pirts skola. Atbalsta Zemkopības ministrija, Garkalnes novada dome, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Ogres meža tehnikums,Latvijas biškopības biedrība, tipogrāfija McAbols, pirts mucu ražotne”R-Timber” un citi.

 Nāciet un saņemiet savu laimes hormonu devu!

 

galerija