latvijaspirts.lv
      
2020. gada 28. marts
 

SVĒTKU LAIKĀ VELDZĒS UN IZSALKUMU MAZINĀS

LATVISKAIS KRODZIŅŠ

 Atgriezties uz sākuma lapu >>>

Iegādājies biļetes!
PROGRAMMA 2017
Preses relīze, 2017
Dalībniekiem
Reklāmas materiāli
Nominācijas
Preses relize, 2016
LATVIAN PIRTS (SAUNA) FESTIVAL 2016
ПРАЗДНИК ЛАТЫШСКОЙ БАНИ И МЁДА 2016
PROGRAMMA 2016

  

 Šogad Latvijas Pirts Svētki norisināsies vasaras saulgriežu noskaņās.
17 jūnija rītā sāksim un turpināsim līdz pat 18 jūnija saullēktam.
Pērsimies pirtiņās, skadināsim dziesmas, dancosim, apgūsim dažādas pirts gudrības,  kopīgi pavadīsim un sagaidīsim saulīti. 

Vieta svētkiem nemainīga- Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. 

 

 Kontakti:

 

www.facebook.com

www.pirtsskola.lv

www.pirtssavieniba.com

www.termorelax.com

Lūk bildes no svētkiem, 2016!

https://plus.google.com/photos/
11672007086788492
3256/albums/6306874
376242493057?banner=pwa

 

Preses relīze, 2017

 


Tālr. saziņai:
26335578  pirtssvetki@gmail.com
 Plašāku informāciju lasiet  www.pirtsskola.lv

Brīvdabas muzejā jūnijā notiks Latvijas pirts svētki!
17.06 no plkst. 9.00 – 05.00 (18. Jūnijs)

17.06. plkst. 9:00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sāksies Latvijas Pirts Svētki. Svētki notiks visu dienu. Vakarā kursim guni un kopā sagaidīsim saullēktu.

 Vasaras saulgriežu laiks, kad visgarākajai dienai seko visīsākā nakts.  Zāļu dienas mistērija.  Pirts rituāls.  Uguns maģija.  Saullēkta pelde rasā.  Svinēsim svētkus, pavadot ar jautrām dziesmām un dejām.

Muzejs ir saposts Pirts svētkiem – sprakšķēdama kurās pirts krāsns, galvu reibina pirts slotiņu un pļavas ziedu smarža. Pirtnieks uzvilcis svētku kreklu un sagaidot viesus, sniedz veldzējošu zāļu tēju lielajā māla krūzē. 

 Kārtīgs latvietis ne tikai dzied, bet arī reizi nedēļā iet pirtī. Cilvēks iet pirtī ne tikai mazgāties, bet arī lai iegūtu endorfīnu – laimes hormonu.

 Svētkus plkst.: 10.00 ieskandinās folkloras kopa „Delve” vadot kopīgo labo domu un vēlēšanās apli Ezera pļavā.

 Dienas laikā gaidīsim Zāļu vakaru. Folkloras kopu vadīti gūsim emocijas un jaunas sajūtas – sievu gatavošanās svinībām - siera siešana, vainagu vīšana, pirts un zāļu zintis, vīru gatavošanās svinībām, sētas un saimes aplīgošana.

 Saulgriežu vakara ugunskuru saposīsim un kurināsim kopā ar domu biedru kopu "Baltās dūjas". Ugunskura rituālu vadīs Aija Būmeistere.

 Pie Saulgriežu ugunskura sargāsim gaismu. Būs gaismas ceļš pretim saulei, mazgāšanās rīta rasā. Saullēktu sagaidīsim kopā ar folkloristi Inesi Krūmiņu.

 Būs pirtošanās vairāk kā 10 pirtīs. Masāžas, pirtnieku meistarklases, lekcijas, kā arī  tikšanās ar dziedniekiem un astrologiem. Uz lielās skatuves folkloras kopu, kapelu un muzikantu priekšnesumi. Amatnieku tirdziņā  būs viss, kas nepieciešams pirts taisīšanai un baudīšanai.

 Svētkus kuplinās Lietuvas pirts draugi, kas apvienoti zem mūsu senču Baltu zīmes. Viesos gaidām arī interesentus un profesionāļus no Eiropas. Lielu interesi par mūsu tradīcijām izrādījuši vadošie Eiropas un pasaules saunas čempionātu (SAUNA WORLD CUP) dalībnieki, kuri pārstāv dažādu Eiropas valstu lielākos SPA un ūdens atrakciju atpūtas centrus.

 Ikviens apmeklētājs aicināts visas dienas garumā balsot par nomināciju “Mana mīļākā pirtiņa”. Dienas noslēgumā godināsim tautā vismīlētāko pirtiņu.

 Ievij savu jāņu zāli!

Svētku dienas laikā darināsim vasaras Saulgriežu trejdeviņu zāļu vītni. Aicinājums katram pievienoties kopīgajam darbam un zāļu vītnē ielikt savu Jāņu zāli, savas labās domas un vēlējumus. Vakara noslēgumā ar vītni greznosim Saulgriežu ugunskuru un svinēsim svētkus.

 Dabas kinozāle.

 Dienas laikā demonstrēsim dokumentālo īsfilmu ciklu „Pirts stāsti”. Vakarā vērosim Latvijas izcilākās filmas „Dāvana vientuļai sievietei” un „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Radošās nodarbes.

 Kopīgi radošajā nodarbē darināsim lāvas paklāju. Nāc un piedalies, vēro un mācies. Iemaņas varēsiet pielietot ģimenes un draugu pulkā. Pārsteidz savus draugus ar neierastu nodarbi.

 Svētku laikā ikviens apmeklētājs aicināts vērot un piedalīties maizes, siera un alus radošajās nodarbēs. Katrs varēs pagatavot savu svētku sviestmaizi kopā ar maiznīcu „Dona”.

 Neizpaliks arī tradicinālo pirts darbu radošās nodarbes. Siesim pirtsslotas, gatavosim ķermeņa maskas un skrubjus, mācīsimes sajaukt augu novārījumu maisījumus ķermeņa peldēm.

 Šogad katram būs iespēja vērot pirts meistaru darbu ne tikai perot, bet arī pirts sagatavošanas procesā. Kopīgi iekurināsim vairāk kā 10 pirtis, gatavosim pirtsslotas pēršanai, saposīsim pērtuvi vasaras Saulgriežu pērienam.

 Lekcija „Visa laba jāņu zāle”.

 Zāļu zintis Zeltīte Kaviere dalīsies savās zināšanās par vasaras Saulgriežu laika aktualitātēm pļavās un mežos. Šajā laikā vāktajiem augiem jau izsenis ir piemērota ne vien praktiska nozīme, bet arī dziednieciskas un pat maģiskas spējas. Ne velti diena pirms Saulgriežu nakts tiek saukta par Zāļu dienu.

 Nāciet un saņemiet savu laimes hormonu devu!

 Svētkus organizē biedrības „Saulei” un „Latvijas Pirts”, partnerībā ar akreditēto izglītības iestādi „Pirts skola. Atbalsta Zemkopības ministrija, Garkalnes novada dome, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, tipogrāfija McAbols, pirts mucu ražotne ”R-Timber” un citi.

 •  Svētku programma:

  9:00 Zāļu dienas ieskaņa. Radošās nodarbes: pirts slotu siešana, zāļu tēju, pirts skrubju gatavošana, mājas un sētas pušķošana
 • 10:00 Svētku atklāšanas rituālais aplis Ezera pļavā. Vada folkloras kopa "Delve"
 • 10:30 Svētku svinīgā piršu iekurināšana
 • 11.00 Zāļu zintis Zeltīte Kaviere. Lekcija "Visa laba Jāņu zāle".
 • 12.00 Dabas kinozāle. Dokumentālo īsfilmu cikla "Pirts stāsti" demonstrācija
 • 12:30 Ievij savu Jāņu zāli, vasaras Saulgriežu trejdeviņu zāļu vītnē
 • 13:00 Maizes, siera, alus radošā nodarbes. Lielais sviestmaižu galds kopā ar maiznīcu Dona.
 • 13:00 Pirts zāļu, augu paklāju aušanas radošā nodarbe
 • 12:30 Pirtošanās pirtīs līdz saullēktam
 • 15:00 Līgo dziesmu mācīšana, dziedāšana, apdziedāšana
 • 21:00 Vasaras Saulgriežu vakara uguns rituāls kopā ar domu biedru kopu "Baltās dūjas". Vadīs Aija Būmeistere
 • 22:00 Sarunas pie ugunskura, dziesmas un danči līdz saullēktam
 • 22.30 Dabas kinozāle. Filmas "Dāvana vientuļai sievietei" un "Limuzīns Jāņu nakts krāsā".
 • 04:30 Saullēkta sagaidīšana, svētku noslēguma apļa rituāls kopā ar folkloristi Inesi Krūmiņu.

Svētkus vadīs aktieris Imants Vekmans!

Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs!

 

 

 

 

galerija